Marek Janša vstřelil svoji první branku v letošní sezoně

Marek Janša se po vynucené zdravotní přestávce začíná pomalu vracet na fotbalové trávníky. Nejlepší střelec minulého ročníku 1.Celostátní ligy dorostu v kategorii "U19" si v této sezóně otevřel svůj gólový účet ve vítězném utkání 1.FC Slovácko proti Baníku Ostrava, když přispěl ke konečné výhře 3:1 nádherným gólem ze 40 metrů. Po nezbytném nabrání tréninkové i herní kondice se Marek určitě znovu stane postrachem všech obran v dorostenecké lize. Moc mu to všichni přejeme.

U19: 1.FC Slovácko - FC Baník Ostrava 3:1 (2:0)

V prvním poločase bylo jasně lepší domácí Slovácko, které hrálo běhavý, agresivní fotbal s dobrou kombinací.

V první půli se střelecky prosadil výborně hrající Michal Kohút, kdy u první branky dorazil hlavou do sítě střelu Řeholy a při druhé ukázal svou kopací techniku a z trestného kopu trefil přesně přes zeď.

Hosté ve 35.minutě dostali červenou kartu, kdy domácího rychlíka Pernicu nedovoleně zastavil hostující obránce ve vyložené šanci a musel pod sprchy.

Domácí zvýšili ještě více otáčky, ale ze svých šanci nedokázali do poločasu ještě skórovat.

Ve druhé půli domácí namísto toho, aby soupeře dorazili, tak hráli ustrašeně, bojácně a nepřesně. Baník se začal osmělovat a měl i své šance.

Domácí mohli zápas několikrát rozhodnout, ale díky nepřesné finální fázi pořád dávali hostům naději zápas zdramatizovat. A to se také stalo, když hosté ze standardní situace snížili na rozdíl jedné branky.

Slovácko ale další drama nedopustilo, v 86.minutě se parádně trefil Marek Janša a definitivně zápas rozhodl.

Trenér Stýskal: Dnešní první poločas jsme zahráli tak, jak bychom chtěli hrát pořád. Byli jsme agresivní, dobře se pohybovali, rychle a kvalitně kombinovali a dokázali vstřelit i branky. Mrzí mě spíše druhý poločas, kde naopak abychom soupeře dorazili, tak jsme byli netrpěliví, nervózní a v předfinální a finální fázi nepřesní. Klukům blahopřeji ke třem bodům, dnes si je určitě zasloužili.