Fitness data ovládli olomoucký Texl s Konatém z Boleslavi

Také 26. kolo HET ligy bylo plné zajímavých běžeckých výkonů. Nejvíc metrů naběhal defenzivní záložník Olomouce Jiří Texl, ve sprintu zase zářil Tiémoko Konaté. Vyzdvihnout ale musíme i Portugalce Dannyho, který ve 34 letech naběhal pátou největší porci ze všech.

12 354 metrů. Tolik urazil nejlepší maratónec kola, kterým se stal olomoucký objev sezony Jiří Texl. Ten touto cifrou zastínil i druhého Jiřího Valentu se třetím Martinem Haškem, čtvrtou příčku sebral Ibrahim Traoré před Tomášem Součkem.

Záložník Slavie se umístil jen o jednu pozici před svým týmovým parťákem Dannym, který skončil šestý. Vyhlášený stachanovec Slovácka Vlastimil Daníček pak "doběhl" jako jedenáctý.
To ve sprintu vypálil všem rybník Afričan Tiémoko Konaté, jenž chytá druhou fotbalovou mízu v Mladé Boleslavi. Šikovný záložník, který se stal přebytečným v pražské Spartě, zaznamenal v pátek 446 metrů ve sprintu, ani to ale ale jeho týmu nepřineslo tři body z Jihlavy.


Hned za Konatém pak v pořadí největších rychlíků skončili Néstor Albiach, Tomáš Přikryl, Jan Navrátil a tahoun Sparty Václav Kadlec. Konaté si navíc připsal i nejvíc sprintů (25), na svůj první vstřelený gól po příchodu do Boleslavi ale stále čeká.
Mezi týmy toho nejvíc naběhali hráči Bohemians (117 864 metrů), kteří pod vedením Martina Haška okupují čelo této statistiky celkem pravidelně. Ve sprintu zase naběhali nejvíc fotbalisté Mladé Boleslavi (1 873 metrů ve sprintu).  

https://www.hetliga.cz/clanek/14929-fitness-data-ovladli-olomoucky-texl-s-konatem-z-boleslavi