Hráči RBR SportConsult v 1. kole Fortuna ligy a Fortuna národní ligy

Skvělý start Michala Petráně

V zahajovacím utkání nového ročníku Fortuna ligy si fotbalisté Plzně na Dukle zajistili vítězný vstup výhrou 3:1. Obranným řadám mistra velel po celé utkání kapitán Roman Hubník.

Svůj prvoligový debut v dresu SFC Opava na pražské Letné zažil Václav Juřena. Ani velmi statečný výkon na hrotu prvoligového nováčka nezabránil porážce s domácí Spartou 2:0.

Slovácko prohrálo ve vršovickém Ďolíčku v utkání dvou zcela rozdílných poločasů poměrně nešťastně 2:1. Lepšímu výsledku nepomohl ani kvalitní výkon Jana Jurošky (po zákroku na něj kopalo Slovácko penaltu). Dominik Janošek odehrál tentokrát pouze 1. poločas, Jakub Rezek se na hřiště nedostal.

Fotbalisté Olomouce ve šlágru 1.kola doma prohráli se Slavií 3:0. Olomouc se až do prvního obdrženého gólu prezentovala velmi aktivním výkonem, poté si Slavia své vedení již v klidu pohlídala. Lukáš Kalvach nastoupil v základní sestavě a odehrál celé utkání, Jiří Texl byl po 1.poločase střídán.

Skvělý vstup do nové sezóny zaznamenal v dresu FK Pardubice Michal Petráň, který svými 2 góly pomohl k vítězství nad Vítkovicemi 3:1.

Lukáš Buchvaldek kvůli přetrvávajícímu zranění třísel nemohl nastoupit do utkání Třince v Českých Budějovicích. Utkání skončilo výhrou domácích 3:1.