Hráči RBR SportConsult v 13.kole Fortuna ligy a 12.kole Fortuna národní ligy

Fotbalisté Olomouce nezvládli domácí zápas 13. kola z Českými Budějovicemi a podlehli jim 1:3, poprvé tak doma prohráli. Václav Jemelka nastoupil v základní sestavě, Jiří Texl do utkání vstoupil v 75.minutě. Radek Látal zůstal na lavičce mezi náhradníky.

Opava na Bohemce prohrála 0:1. Václav Juřena se po delší době opět vrátil na ligové trávníky, byť nastoupil až v 90.minutě.

Slovácko v Karviné vyhrálo 2:0. Tým z Uherského Hradiště podruhé za sebou zvítězil a na šestém místě tabulky má stejně bodů jako čtvrtá Ostrava. Jan Juroška se po zranění rozehrával v B-týmu Slovácka. V utkání proti vedoucímu Blansku vstřelil při prohře 1:3 jediný gól svého týmu.

Plzeň v nedělním duelu doma porazila Baník 3:0. Od začátku utkání byli aktivnější domácí, ale všechny góly vstřelili teprve až po přestávce. Lukáš Kalvach nastoupil v základní sestavě a byl u zrodu první gólové akce svého týmu. Dominik Janošek se dostal na hřiště až v nastaveném čase, přesto stihl ještě asistenci na 3. gól domácích. Roman Hubník zůstal na lavičce mezi náhradníky.

Vítkovice doma prohráli s Duklou 0:3. Domácím se v utkání nedařilo, spálili i dva slibné úniky, ve kterých byl aktivně zapojen Lukáš Buchvaldek, který nastoupil v základní sestavě svého týmu.

Sokolov prohrál na domácí půdě s SK Líšeň 1:2. Domácí začali hrozit na konci 1.poločasu. Svůj první gól za Sokolov vstřelil ve 41.minutě Ondřej Štursa, když po dalším povedeném pasu Štípka lízl balon hlavou a brankář Líšně nedokázal zareagovat. Do 2.poločasu vstoupili lépe hosté. Ondřej Štursa nastoupil v základní sestavě.

Jihlava remizovala na Strahově, kde hraje svá domácí utkání FC Slavoj Vyšehrad 1:1. Vyšehrad šel do vedení v 1.minutě 2.poločasu po vymyšlené penaltě, ale s nepříznivým stavem se Vysočina nesmířila a v 70.minutě se ji podařilo vyrovnat. Jakub Rezek střídal v 68.minutě.