Hráči RBR SportConsult v 17.kole Fortuna ligy a 16.kole Fortuna národní ligy

Jan Juroška po dlouhé absenci konečně v základní sestavě. Třetí asistence Lukáše Kalvacha v sezóně.

Fotbalisté Opavy při prvoligové premiéře nového trenéra Jiřího Balcárka v 17. kole první ligy doma zdolali třetí Mladou Boleslav 1:0 a opustili poslední místo. Slezané v nejvyšší soutěži vyhráli poprvé po 14 zápasech a v tabulce poskočili na 15. pozici. Václav Juřena nastoupil v 76.minutě.

Domácí utkání Olomouce a Slavie skončilo bezbrankovou remízou. Domácí hráči organizovaně bránili a využívali každou příležitost k brejkům. Václav Jemelka nastoupil v základní sestavě. Radek Látal zůstal na lavičce mezi náhradníky. Jiří Texl v utkání chyběl.

Fotbalisté Plzně remizovali 1:1 na hřišti Karviné. Viktoria tak nevyužila sobotního zaváhání Slavie a ztrácí jedenáct bodů. Západočeši prohrávali už od 16. minuty po zásahu Lingra. Teprve v 68. minutě se po centru Lukáše Kalvacha dostal k míči Krmenčík a vyrovnal stav utkání. Plzeň byla blízko druhé brance, ale s Kopicovou ránou si skvěle poradil Pastornický. Lukáš Kalvach odehrál celé utkání. Dominik Janošek nastoupil v 87 minutě. Roman Hubník zůstal mezi náhradníky.

Slovácko v dohrávce 17. kola remizovalo s Jabloncem 1:1. Domácí vstoupili do utkání aktivně a i po gólu hostů nadále pokračovali v nátlakové hře. Dobrou kombinací se dostávali k pokutovému území Jablonce, ale ve finální fázi jim chyběla přesnost. Vyrovnání přišlo ve 32.minutě. Druhý poločas pokračoval stejně, domácí se dobrým pohybem dostávali do tlaku. Jan Juroška nastoupil do utkání po zranění a následné rekonvalescenci poprvé v základní sestavě a předvedl velmi aktivní výkon.

Vítkovice doma remizovaly s Jihlavou 1:1 a získaly tak cennou remízu, Jihlava se posunula na druhé místo tabulky. Domácí Lukáš Buchvaldek se ve druhém poločase dostal do šance vstřelit gól, s jeho ránou si ale brankář Jihlavy Vejmola poradil. Jakub Rezek odehrál v dresu Jihlavy celé utkání.

Sokolov s Viktorií Žižkov na domácí půdě prohrál 1:2. Ondřej Štursa zůstal na lavičce mezi náhradníky.