Hráči RBR SportConsult v 2.kole nového ročníku Fortuna ligy a 1.kole Fortuna národní ligy

Vítězný ligový debut Radka Látala

Plzeň v Liberci vyhrála 2:1. Viktoria prodloužila sérii neporazitelnosti proti Slovanu už na 14 zápasů. Na úvod soutěže tak zůstává stoprocentní. Lukáš Kalvach, který si z prvního kola odnesl zlomeninu nosu, nastoupil s obličejovou maskou. I přesto podal skvělý výkon a pomohl tak svému týmu k vítězství. Dominik Janošek zůstal mezi náhradníky. Roman Hubník kvůli přetrvávajícímu zranění stále chybí.

Fotbalisté Olomouce zvítězili v druhém kole první ligy nad Zlínem 1:0. Olomouc byla od úvodu aktivnější. V základní sestavě nastoupil Václav Jemelka. Svůj prvoligový debut má za sebou Radek Látal, který v 87. minutě střídal. Jiří Texl zůstal tentokrát na lavičce mezi náhradníky.

Opava na domácí půdě porazila Příbram 1:0 a zopakovala úvodní výsledek nové sezony z Českých Budějovic. Václav Juřena již překonal následky své nemoci a brzy by se měl objevit zpátky v sestavě slezského týmu.

Slovácko doma prohrálo s Českými Budějovicemi 0:2. V první lize s Českými Budějovicemi prohrálo po deseti utkáních a poprvé od roku 2007. Domácí sice vstoupili do utkání aktivněji a s převahou, ale bez přesného zakončení. Jan Juroška nastoupil v základní sestavě, Jakub Rezek zůstal mezi náhradníky.

Lukáš Buchvaldek poprvé po odchodu na hostování do Vítkovic nastoupil hned v základní sestavě svého nového týmu. V utkání proti Chrudimi se mu dokonce podařilo vstřelit branku, kterou rozhodčí pro ofsajd bohužel neuznal. Domácí tak nakonec prohráli 0:1.

Sokolov remizoval s Hradcem Králové 0:0. Za svůj nový tým ještě nenastoupil Ondřej Štursa kvůli svalovému zranění.