Hráči RBR SportConsult v 20.kole Fortuna ligy

Slovácko po dlouhé době vítězné v derby se Zlínem, Olomouc opět nezvládla domácí utkání

Fotbalisté Olomouce prohráli ve 20. kole nejvyšší fotbalové soutěže na svém hřišti s Jabloncem 1:2. Na začátku 2.poločasu střílel na bránu Lukáš Kalvach, jeho střelu ale brankář vyrazil. Václav Jemelka a Lukáš Kalvach nastoupili v základní sestavě a odehráli celé utkání. Jiří Texl zůstal na lavičce mezi náhradníky. Domácí přišli o bod až v nastaveném čase celého utkání.

Slezské derby mezi fotbalisty Karviné a Opavy skončilo remízou 1:1. Václav Juřena střídal v závěru utkání.

Plzeň remizovala v Mladé Boleslavi 1:1. Čtvrthodiny před koncem utkání byla po zákroku Romana Hubníka odpískána penalta, kterou nejlepší ligový střelec Komličenko proměnil. Roman Hubník v průběhu utkání utrpěl po srážce lehký otřes, který by neměl být vážný.

Fotbalisté Slovácka zvítězili ve Zlíně 1:0. Ve 22.minutě střílel na bránu Dominik Janošek, jeho rána šla ale nad. Jan Juroška a Dominik Janošek nastoupili v základní sestavě a byli základními kameny pro výhru svého týmu v derby po 13. utkáních. Jakub Rezek zůstal mezi náhradníky.