Hráči RBR SportConsult v 22.kole Fortuna ligy

Fotbalisté Olomouce zvítězili ve 22. ligovém kole nad Příbramí 2:0. Sigma tak poprvé v sezóně vyhrála dvě kola po sobě a poskočila na dvanácté místo. Lukáš Kalvach patřil k nejlepším hráčům týmu, svými krásnými pasy dostal spoluhráče do několika vyložených šancí. Jiří Texl zůstal na lavičce mezi náhradníky, Václav Jemelka stál kvůli čtyřem žlutým kartám.

Fotbalisté Plzně zvítězili na hřišti nováčka Opavy 2:1. Roman Hubník kvůli karetnímu trestu tentokrát nebyl v sestavě. Ve druhém poločase opavští sice drželi míč, ale kromě několika standardních situací si větší šance nevytvořili. Teprve v nastaveném čase naskočil střídající Václav Juřena na Zavadilův centr a hlavou překvapil brankáře Hrušku. Šlo už o jeho třetí gól v sezóně.

Slovácko prohrálo na pražské Slavii 0:4. Hosté hráli nebojácně a hned první příležitost byla nadějná, když po centru Diviše nebezpečnou hlavičku Dominika Janoška brankář Kolář s námahou vytěsnil nad břevno. Dominik Janošek měl v průběhu utkání ještě další tři střelecké pokusy, k brance v síti domácích to ale bohužel nevedlo. I přes poměrně krutou prohru byl Dominik Janošek určitě nejlepším hráčem hostí. V kvalitních jarních výkonech pokračoval na postu pravého obránce také Jan Juroška, poprvé v jarní sezóně dostal na celý druhý poločas příležitost i Jakub Rezek.