Hráči RBR SportConsult v 23.kole Fortuna ligy

Fotbalisté předposlední Opavy ve 23. kole první ligy doma porazili Sigmu 2:1, v tabulce si tak vytvořili 3 bodový náskok na 16. Příbram. Hanáci vstoupili do utkání aktivněji, ale gólově se neprosadili. Ve 38.minutě po uklouznutí Václava Jemelky udeřili Slezané poprvé a do přestávky přidali ještě další gól. Hostům se podařilo snížit skóre teprve v 73.minutě. Václav Juřena z týmu domácích zůstal mezi náhradníky. Jiří Texl kvůli dohodě klubů do utkání nemohl nastoupit. Za hosty odehrál celé utkání Václav Jemelka. Radek Látal zůstal na lavičce.

Plzeň v Jablonci vyhrála 2:1 a v tabulce svému nejbližšímu pronásledovateli odskočili na rozdíl 8 bodů, na vedoucí Slavii pak ztrácí 10 bodů. Hosté vedli v poločase už 2:0. Na začátku 2.poločasu se povedlo domácím snížit stav utkání, poté Viktorii tlačili a měli šance na srovnání, ale brankář Hruška vše pochytal. Plzeň tak 3 body ubránila a na jaře zůstává zatím stoprocentní. Lukáš Kalvach nastoupil v základní sestavě. Roman Hubník se po delší pauze opět vrátil na hřiště, když střídal v 88.minutě.

Mladá Boleslav uhrála v Příbrami bezbrankovou remízu. Za hosty odehrál celé utkání Dominik Janošek, ale ani on jarní střeleckou sterilitu mladoboleslavských nedokázal zlomit.

Slovácko doma porazilo Slavii 2:0 a poskočilo na 5.místo, ztrácí 3 body na 3. Jablonec. Domácí v první půli nepouštěli soupeře do mnoha šancí a ve 24. minutě se sami dostali do vedení. V 89.minutě přidali pak ještě 2.gól. Jan Juroška nastoupil do utkání v 55.minutě.