Hráči RBR SportConsult v 25.kole HET ligy a v 23.kole Fortuna národní ligy

Lukáš Kalvach vyloučen v derby

Fotbalisté Slovácka na domácí půdě porazili v 25. kole první fotbalové ligy pražskou Duklu 2:0 a unikli z pásma bezprostředního ohrožení. Jan Juroška nastoupil v základní sestavě a odehrál celé utkání, Jakub Rezek vstoupil na hřiště v 79.minutě a Dominik Janošek zůstal tentokrát jen na lavičce mezi náhradníky.

Olomouc v souboji prvoligových nováčků doma porazila Ostravu 1:0 a vrátila se na třetí místo tabulky před Spartu. Lukáši Kalvachovi se bohužel nepodařilo proměnit šance na gól, které měl a v 80.minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen. Jiří Texl kvůli červené kartě z minulého kola tentokrát na hřišti chyběl.

Plzeň zvítězila v Brně nad domácí Zbrojovkou 3:1. Roman Hubník odehrál celé utkání.

Fotbalisté Třince ve 23. kole druhé ligy hráli doma bez branek s posledními Vítkovicemi a ani na sedmý pokus na jaře nezvítězili. Lukáš Buchvaldek nastoupil v základní sestavě, v 54.minutě potom střídal. Dominik Urbančok v týmu soupeře vstoupil na hřiště v 85.minutě.

Pardubice poskočily v tabulce Fortuna národní ligy na třetí místo, když dokázaly zaznamenat druhé venkovní vítězství v řadě a porazily mužstvo Žižkova 1:0. Michal Petráň kvůli problémům s achillovkou šel na hřiště v 52.minutě, Radek Látal pak v 88.minutě.