Hráči RBR SportConsult v 28. kole HET ligy a v 28. kole Fortuna národní ligy

Olomouc míří do evropských pohárů, Slovácko v záchraně. Buchvaldek asistoval u gólu Třince

V sobotním duelu 28. kola Plzeň remizovala doma i přes množství šancí se Slováckem 1:1. Obrovskému tlaku Plzni úspěšně odolávali v základní sestavě hostů i Jan Juroška a Dominik Janošek. Hrdinou utkání byl nakonec brankář Slovácka Milan Heča, který chytil velké množství střel od domácí Plzně. Roman Hubník kvůli trestu čtyř žlutých karet tentokrát do utkání nenastoupil.

Fotbalisté Sigmy Olomouc zvítězili ve Zlíně 4:1 a vrátili se na třetí místo v tabulce. Sigma byla aktivnější od začátku utkání. V základní sestavě nastoupil Lukáš Kalvach, který odehrál celé utkání, Jiří Texl tentokrát zůstal jen na lavičce náhradníků.

Třinec v nedělním utkání venku porazil Viktorii Žižkov 4:0. Ve druhém poločase šel Lukáš Buchvaldek do protiútoku a připravil krásnou přihrávku na následně vstřelený gól. V 69.minutě potom střídal.

Pardubice prohrály ve Varnsdorfu 4:2. K lepšímu výsledku Pardubicím tentokrát nepomohli ani Radek Látál a Michal Petráň, kteří nastoupili v základní sestavě.

Vítkovice remizovaly v záchranářském utkání ve Frýdku Místku 2:2. Dominik Urbančok tentokrát zůstal na lavičce náhradníků.