Hráči RBR SportConsult v 29.kole Fortuna ligy a 23.kole Fortuna národní ligy

Opava ve slezském derby prohrála na Baníku 0:2. Do prvního poločasu vstoupili aktivněji domácí, opavští zase odstartovali aktivněji druhou půli, ale za celý zápas nedokázali vystřelit na branku. Václav Juřena nastoupil až na konec utkání a ani jemu se nepovedlo změnit konečný stav.

Fotbalisté Plzně v nedělním utkání v Příbrami remizovali 1:1. Snížili si tak manko na vedoucí Slavii na 4 body a navýšili náskok na třetí Spartu na 11 bodů. Roman Hubník zasahoval už ve 23.minutě, když ve skluzu srazil rychlou akci Matouška s Květem a zabránil tak možnému gólu. Roman odehrál s kapitánskou páskou již standardně celé utkání.

Olomouc doma porazila Teplice 2:0 a před posledním zápasem základní části první ligy ji dělí pouhé dva body od příček zajišťující účast ve skupině o titul. Prvního gólu se Sigma dočkala chvíli před přestávkou. Václav Jemelka vybojoval míč a přesnou přihrávkou našel mezi obránci Plška, který ranou zpoza vápna vsřelil gól. Ve druhém poločase si asistenci připsal také Lukáš Kalvach, který pomohl k 2.gólu. Jiří Texl kvůli lehkému zranění kolene v utkání chyběl.

Slovácko po 3 penaltách nakonec prohrálo v Liberci 2:3. Slovácko začalo aktivněji, ale bez větších šancí. Liberec dvakrát vedl, hosté však pokaždé srovnali brankami hráčů, kteří penalty zavinili. Potřetí se jim už srovnat ale nepodařilo. Jan Juroška a Dominik Janošek nastoupili v základní sestavě. Jakub Rezek z důvodu nemoce tentokrát nebyl ani mezi náhradníky.

Třinec v Jihlavě prohrál 1:2. Lukáš Buchvaldek nastoupil do utkání v 63.minutě. Třinec si vytvořil šanci k vyrovnání skóre. Dedič se zpoza šestnáctky napřáhl ke střele levou nohou, Vejmola vytěsnil balon na tyč a míč dorazil do sítě Lukáš Buchvaldek, bohužel to bylo z ofsajdu a gól tedy neplatil.