Hráči RBR SportConsult v 5. kole Fortuna ligy a Fortuna národní ligy

Michal Petráň drží svou střeleckou formu

Slovácko na Dukle vyhrálo 2:1. Dominik Janošek nastoupil na 2. poločas a v 70.minutě měl šanci vstřelit vítězný gól, bohužel ale těsně minul. Jan Juroška odehrál celé utkání, Jakub Rezek zůstal tentokrát mezi náhradníky.

Fotbalisté Opavy v duelu 5.kole první ligy prohráli v Mladé Boleslavi 6:1. Václav Juřena se tentokrát na hřiště nepodíval.

Plzeň se vítězstvím 1:0 v Karviné posunula do čela prvoligové tabulky. Roman Hubník předvedl standardně kvalitní výkon a pomohl tak svému týmu k již čtvrtému utkání bez obdržené branky v řadě.

Fotbalisté Olomouce dokázali v Evropské lize postoupit přes Kajrat Almaty, ale na domácí scéně se jim stále nedaří. I přestože byli v utkání s Baníkem aktivnější, štěstí jim nepřálo a prohráli na domácí půdě 4:1. Lukáš Kalvach standardně nastoupil v základní sestavě, ale z utkání potom v 64. minutě odešel, Jiří Texl nastoupil do utkání na 2. poločas.

Třinec ve Znojmě prohrál 0:2. Lukáš Buchvaldek kvůli stále se nelepšícímu zranění třísel nemohl do utkání nastoupit.

Michal Petráň se v domácím utkání proti MFK Chrudim trefil hned dvakrát. První branku vstřelil už ve 2. minutě. V 70. minutě pak zvýšil skóre už na 3:0, když se v pokutovém území dostal k míči a technickou střelou na zadní tyč překonal brankáře. Východočeské derby před 2000 diváky nakonec skončilo 4:0 pro Pardubice.