Hráči RBR SportConsult v 6.kole nového ročníku Fortuna ligy a 5.kole Fortuna národní ligy

První gól Lukáše Kalvacha v dresu FC Viktoria Plzeň, Radek Látal poprvé v základní sestavě

Fotbalisté Opavy prohráli v 6. ligovém kole se Zlínem 0:3. Domácím se od začátku utkání nedařilo. Václav Juřena nastoupil do 2.poločasu. Slezané ale ani z tlaku snížit nedokázali.

Slovácko zvítězilo nad Příbramí 2:0 a porazilo tak Příbram poosmé za sebou, potřetí po sobě vyhrálo navíc bez inkasovaného gólu, posunulo se tak na třetí místo tabulky za vedoucí Slavií. Jan Juroška po drobné operaci kolena stále v týmu chybí, ale zapojuje se již do plné tréninkové zátěže.

Sigma Olomouc nakonec podlehla Bohemians a odváží si z Ďolíčku porážku 2:3. Po hodině hry prohrávali Bohemians se Sigmou 0:2 a vypadalo, že už je rozhodnuto. Přes skvělou obranu Hanáků se ale Bohemians povedlo vyrovnat a v nastaveném čase dokonce otočit stav utkání. Radek Látal poprvé ve své kariéře nastoupil do ligového utkání v základní sestavě. Václav Jemelka standardně odehrál celé utkání. Jiří Texl zůstal na lavičce mezi náhradníky.

Karviná prohrála na domácí půdě s Libercem 0:1. Martin Vlachovský nebyl ani mezi náhradníky.

Fotbalisté Plzně remizovali na půdě Teplic 1:1. Do vedení Západočechy dostal ve 37.minutě Lukáš Kalvach, který vykouzlil skvělý kop před zeď, z 28 metrů zakroutil míč do šibenice a byl z toho parádní gól. Byla to Kalvachova třetí ligová trefa, předtím se dvakrát prosadil za Olomouc. V základní sestavě nechyběl ani Dominik Janošek. Roman Hubník už je v tréninku a brzy bude moci znovu zabojovat o své místo v sestavě.

Sokolov vybojoval první výhru v nové sezóně, doma porazila Vlašim 2:1. Hosté začali aktivně a v úvodu měli několik rohových kopů, z nich však nic nebylo. Domácím se podařilo otevřít skóre už v 10.minutě z penalty. Po další trefě Sokolova hosté už jen korigovali výsledek na 2:1. Ondřej Štursa nastoupil v 67.minutě.

Vítkovice remizovaly s Prostějovem 2:2. Lukáš Buchvaldek vracející se po lehkém zranění kotníku do utkání nastoupil v 85.minutě.

Utkání mezi posledním Varnsdorfem a doposud neporaženou Jihlavou zakončilo 5.kolo Fortuna Národní ligy. Varnsdorf byl od začátku utkání aktivnější. V průběhu 2.poločasu se za nepříznivého stavu 2:0 začala Jihlava konečně tlačit na polovinu soupeře. Z několika vyložených šancí se však podařilo hostím proměnit jen jednu v 82.minutě a snížit tím stav utkání na konečných 2:1 pro Varnsdorf. Jakub Rezek odehrál v dresu Jihlavy celé utkání.