Marek Janša obdržel cenu pro nejlepšího střelce uplynulého ročníku celostátní dorostenecké ligy

Kromě prvních výher staršího a mladšího ligového dorostu slavilo 1.FC Slovácko v minulém týdnu ještě jednu milou událost. Před samotným zahájením utkání ocenilo útočníka staršího dorostu Marka Janšu, nejlepšího střelce uplynulého ročníku celostátní dorostenecké ligy.

Střední útočník naší devatenáctky nasázel v minulé sezóně ve 34 utkáních 23 branek, což je opravdu slušná porce. Za zmínku stojí například tři góly v Brně proti Zbrojovce (výhra 4:3) a v Hlučíně (výhra 3:2), dva góly doma s Karvinou (2:0), v Mladé Boleslavi (3:1), s Hradcem Králové (2:0) a Spartou (3:4) nebo gól se Slávií (2:1 po p.k) a Plzní (2:1 po p.k). Jelikož Marek dokonce ani nebyl hráčem dorazového ročníku dorostu, může se tento rok pokusit střelecké prvenství obhájit.

O krátké zhodnocení Markových dovedností jsme poprosili trenéra U19 Tomáše Stýskala: "Marek je obrovsky pracovitý a charakterní hráč, který má velkou touhu se zlepšovat. Jeho největší předností je určitě čich na branky a samotné zakončení. Myslím si, že jeho největším cílem je dostat se do prvního mužstva 1.FC Slovácko a já pevně věřím, že se mu to díky jeho pracovitosti v budoucnu podaří" zakončil mládežnický trenér. Na slovíčko jsme si pozvali také samotného kanonýra.

Marku, popiš nám ve zkratce tvoji kariéru.

"S kariérou jsem začínal ve Fryčovicích, tehdy mi bylo asi 5 nebo 6 let. Zhruba ve 12 jsem začal hrát na střídavý start ve Frýdku-Místku, kam jsem později i přestoupil. Zde jsem hrál v kategoriích od U13 do U17, někdy jsem chodil i za starší dorost, v kategorii U19 jsem měl pár startů, i když jsem byl ročníkově mladší. V sezóně 2015/2016 jsem šel na půlroční hostování na jaře do Sigmy Olomouc a po sezóně jsem se v létě přesunul sem na Slovácko."

Proč si rodák ze severomoravských Fryčovic vybral právě Slovácko?

"Když jsem se v létě vrátil z hostování v Olomouci, tak jsme s manažerem řešili co dál. Chtěli jsme, abych nastupoval v 1. dorostenecké lize. V Sigmě by to bylo jen v případě hostování a to jsme nechtěli. Ozvalo se Slovácko a já jsem moc rád, že se to uskutečnilo a můžu tady hrát."

V minulé sezóně jsi se stal se 23 brankami nejlepším střelcem dorostenecké ligy. Jaké cíle si dáváš do sezóny nadcházející?

"Vždycky dělám vše pro to, abych se zlepšoval, posouval a pracoval na věcech, které mi moc nejdou, jako jsou technika nebo kondice. Samozřejmě vždycky mám nějaké to číslo na půl sezóny, na podzim to bylo 10 gólů, na jaro dalších 10 a obojí jsem si splnil, takže jsem moc spokojený. Momentálně je můj hlavní cíl vrátit se zase na fotbalový trávník a dostat se zpátky do formy. Do té doby si žádný jiný nedávám."

Marku, tato sezóna bude pro tebe poslední v dorostenecké kategorii. Kde by ses rád viděl v mužích?

"Ten největší cíl je propracovat se do místního áčka, ale zatím mě čeká ještě hodně práce. Uvidíme, co bude dál a jak se mi bude dařit."

Marku, děkujeme ti za rozhovor a přejeme co nejvíce ligových gólů v barvách 1.FC Slovácko.