SESTAVA PODZIMU

Obhájci titulu jsou ještě suverénnější než loni. Prodloužené první části sezony vládli sešívaní, proto mají již teď mistrovský titul na dosah. Slávisté mají v ideální sestavě podzimu fotbalové Fortuna ligy podle Sport.cz hned pět zástupců. Dva hráče dodala druhá Plzeň, po jednom zástupci pak mají čtyři další kluby.


Fantastických 54 bodů s náskokem 16 bodů na druhého, jen 4 inkasované góly. Šampioni z Edenu trhali rekordy a hráli si svou vlastní soutěž.

Nejčastěji, šestkrát, se v sestavě kola objevil záložník Souček, který vyrostl pro velký přestup a stal se nejdražším zbožím v sešívaném dresu. Jen o jednu nominaci méně si vysloužil zkušený špílmachr Hušbauer.

Brankář Kolář vychytal parádních 15 zápasů s čistým kontem, se sérií 788 minut bez inkasovaného gólu se vyšvihl na druhé místo historické tabulky české ligy. A přidal další v délce 651 minut... Měl samozřejmě výhodu, že před ním skvěle fungovala obrana, jež se mohla spolehnout na ofenzivního beka Coufala a stopera Kúdelu.

S velkým odstupem je druhá Plzeň. Tradiční oporou Viktorie je reprezentant Kopic, jako zdařilá posila se pak prezentoval Kalvach.

Další kluby mají po jednom zástupci. Třetí Jablonec těží ze služeb hostů z Edenu, mezi které patří aktivní Sýkora. Čtvrtá Sparta má nejproduktivnějšího hráče ligy, Kanga k deseti gólům přidal čtyři asistence. Pátá Mladá Boleslav se pak nadále spoléhá na kanonýra Komličenka, který patří mezi kvarteto desetigólových střelců.

Největším překvapením soutěže je nováček z Českých Budějovic. Jihočechy v ideální jedenáctce reprezentuje produktivní obránce Havel.

https://www.sport.cz/fotbal/ceska-1-liga/clanek/1173634-sestava-podzimu-sampioni-vladnou-dal-nejcasteji-bodoval-nejdrazsi-z-nich.html#section-artcl