Texl už má o budoucnosti jasno: Bylo to pro mě snadné rozhodnutí, upřednostnil jsem lidský přístup

I když měl ještě na jednu sezonu smlouvu na Andrově stadionu, žádný návrat do Sigmy se nekoná a středopolař Jiří Texl bude pokračovat tam, kde skončil ročník 2020/2021, čili na brněnské půdě.

To vše i přesto, že ho se Zbrojovkou čeká pouze druhá nejvyšší soutěž. "Teď se stanu jejím kmenovým hráčem. Brněnské vedení mi nabídlo dvouletou smlouvu. Trenér Dostálek i manažer Požár dali jasně najevo, že o mě stojí. Ze Sigmy se mnou nikdo moc nekomunikoval. Jednoznačně jsem upřednostnil lidský přístup. Bylo to pro mě docela snadné rozhodnutí. Čeká mě sice druhá liga, ale já věřím, že příští rok budeme zpátky. Brněnští fanoušci na nás byli po sestupu pochopitelně naštvaní. I kvůli nim musíme postoupit. Udělám pro to maximum," ukázal optimistický pohled na věc záložník, jehož slova nabídl web sport.cz.

Brno zatím posílili veterán Zavadil a slávista Kosek, jenž absolvuje testy. "Pár posil asi ještě dorazí. Odchody se zřejmě nevyhnou ani Opavě a Příbrami, které sestoupily s námi. Já jsem v Brně spokojený. V kabině je super parta. Věřím, že budeme mít natolik kvalitní mužstvo, abychom mohli zabojovat o přímý postup z prvního místa," přidal na sport.cz hráč, místo něhož odchází do Olomouce Jan Sedlák.

FNL se neobává a naopak by rád byl jedním z lídrů a tahounů mužstva. "Už jsem ji v minulosti za olomoucké béčko i Opavu hrál. Je to ale docela dávno. Jsem zvědavý, jestli se posunula spíš k fotbalovosti nebo bojovnosti. Je jasné, že nás nečeká nic lehkého, protože se na nás budou chtít všichni soupeři vytáhnout. Je mi osmadvacet, a cítím se pořád mladý. Moc starších kluků zatím ale v šatně není. Proto jsem připravený přijmout roli jednoho z tahounů týmu," zakončil sportem.cz citovaný Texl, jenž si v minulosti zahrál také za Vítkovice.

https://www.efotbal.cz/clanek-222523-Texl-uz-ma-o-budoucnosti-jasno-Bylo-to-pro-me-snadne-rozhodnuti-uprednostnil-jsem-lidsky-pristup.html