Hráči RBR SportConsult v 27.kole Fortuna ligy a 21.kole Fortuna národní ligy

V předehrávce 27. kola první fotbalové ligy prohrála Opava v Příbrami 1:3. Václav Juřena nastoupil v základní sestavě a ani jeho snaha nepomohla Opavě k lepšímu výsledku. Václav strávil na hřišti 60.minut.

Fotbalisté Olomouce porazili Karvinou 3:2. Sigma vstoupila do utkání nejlépe jak mohla. Hned ve 2. minutě hry se po Faltově rohovém kopu dostal k míči Václav Jemelka, který jej z bezprostřední blízkosti poslal do brány Karviné. Do další šance se pak dostal Jiří Texl, s jehož nebezpečným přetaženým centrem na zadní tyč si hostující brankář s velkou námahou poradil. V základní sestavě nechyběl ani Lukáš Kalvach. Po faulu na něj těsně před šestnáctkou proměnil přímý kop Šimon Falta.

Plzeň vyhrála na Slovácku 1:0. Na začátku 1.poločasu se po střele Chorého dostal k zakončení standardní situace Roman Hubník. Slovácko začalo aktivněji útočit teprve po proměněné penaltě Plzně. Roman Hubník pomáhal odvracet řadu nebezpečných centrů soupeře a svým skvělým výkonem zásadně přispěl k udržení nejtěsnější výhry. Na druhé straně lepšímu výsledku nepomohl ani velmi aktivní výkon Jana Jurošky. Dominik Janošek kvůli dohodě klubů nemohl do utkání nastoupit. Jakub Rezek tentokrát nebyl ani na lavičce náhradníků.

Třinec doma remizoval s Vítkovicemi 1:1. Lukáš Buchavaldek kvůli lehkému zranění z předchozího kola v utkání chyběl.