Cítím, že se sehráváme stále víc, hlásí Daniel Horák

Jeho důraz a branka rozhodly poslední duel Votroků na Tipsport Malta Cupu. Daniel Horák se po návratu pod Bílou věž zabydlel v kádru Hradce Králové a na podzim podával skvělé výkony.

Cítím, že se sehráváme stále víc, hlásí Daniel Horák

Nyní se výborně jeví také v zimní přípravě a nedočkavě vyhlíží začátek FORTUNA:LIGY.

Dane, máte za sebou Tipsport Malta Cup. Jak soustředění na ostrově ve Středozemním moři hodnotíš?

Myslím, že za celý tým můžu říct, že všechno vyšlo na jedničku. Strávili jsme osm dní v super podmínkách – počasí okolo sedmnácti stupňů, přírodní tráva na skvělé úrovni a parádní hotel u moře. Opravdu nemám, co bych soustředění vytkl (usmívá se).

Na turnaji jste ani jednou neprohráli, z mužstva byla cítit pohoda...

Jsem hlavně rád, že jsme v poměrné silné konkurenci ukázali, že máme na to, abychom se mohli měřit s takovými soupeři. U týmu vidím, že se sehráváme stále víc a víc. Věřím, že to na jaře přinese ovoce.

V duelu s Trnavou jsi vstřelil vítěznou branku. Jsi spokojený se svým výkonem v utkání?

Za gól jsem samozřejmě rád, ale hlavní je pro mě to, že jsme zápas dovedli ke třem bodům. Sice to bylo jen přípravné utkání, ale každá výhra je důležitá – už pro psychiku. Nechtěl jsem z Malty odjíždět s porážkou.

Nyní jste zpět pod Bílou věží. Jak náročná je příprava v aktuálních teplotách?

Abych pravdu řekl – tréninky na Maltě byly příjemnější. Ale není to nic, na co bychom nebyli zvyklí. Osobně bych ale preferoval trochu příznivější teploty.

Co ty a umělá tráva? Jsou hráči, kterým vadí víc. Jaký případ jsi ty?

Umělku už beru jako součást zimní přípravy. V Hradci naštěstí máme kvalitní umělý trávník, takže to takový problém není. Ale přírodní trávě se samozřejmě nic nevyrovná (směje se).

Polykáte také tréninkové dávky, které souvisí s kondiční přípravou. Tahle část sezóny obecně nebývá nejoblíbenější...

Já stále patřím mezi ty mladší hráče, takže mi běhání ani tolik nevadí. Dobře vím, že se nám naběhané kilometry budou na jaře hodit. V zápase pak budeme rádi za každý kilometr, který jsme teď v zimě zdolali.

Již ve čtvrtek znovu odlétáte, tentokrát do Turecka. Byl jsi tam už někdy? A jak se těšíš na zápasy s dalšími soupeři ze zahraničí?

V Turecku jsem byl zatím jen na dovolené, na zimním soustředění ještě ne, takže to pro mě bude nová zkušenost. Určitě se těším jak na počasí, tak na zajímavé soupeře, se kterými se zase tak často nesetkáme. Věřím, že to pro nás bude cenná lekce před startem soutěže.

Zdroj: https://www.fchk.cz/clanek.asp?id=Citim-ze-se-sehravame-stale-vic-hlasi-Daniel-Horak-6341

Nejnovější zprávy

RBR SportConsult a.s.
Na Míčánce 33
169 01 Praha 6