Hráči RBR SportConsult v 4.kole nového ročníku Fortuna ligy a 3.kole Fortuna národní ligy

Fotbalisté Slovácka ve 4.kole nejvyšší soutěže vyválčili v sobotním utkání na domácí půdě 3 body, když porazili Zlín 1:0. Jan Juroška se po artroskopii kolena vrací zpět do tréninku.

Opava ve Slezském derby s Baníkem prohrála 0:2. Opava doplatila na neproměněné šance z prvního poločasu a připsala si druhou porážku v řadě, po níž se v tabulce propadla na šesté místo. Václav Juřena nebyl tentokrát ani mezi náhradníky.

Olomouc v Liberci vyhrála 1:0. V prvním poločase byli Hanáci aktivnější a už ve 22. minutě kopali čtvrtý rohový kop, ale větší šanci si bohužel nevypracovali. Po půlhodině hry začali severočeši útočit, ale Reichl se zaskočit nenechal. Sigma pak překvapila Severočechy ve 40. minutě, když se z Pilařova centru trefil Plšek. Dobře organizovaná obrana Sigmy v čele s Václavem Jemelkou uhájila cenný triumf a po 10 letech si odváží z Liberce 3 body. V utkání se kromě Václava Jemelky objevili také Jiří Texl a Radek Látal.

Fotbalisté Plzně poprvé v nové sezóně ztratili a na Bohemians 1905 uhráli jen bezbrankovou remízu. Plzeň mohla jít brzy do vedení, ale střela Řezníka šla nad břevno. Svou šanci promarnili také Bohemians. Vzápětí se natáhl z 18 metrů Lukáš Kalvach, ale Valeš jeho střelu s námahou vyrazil nad břevno. Lukáš Kalvach nastoupil v základní sestavě. Dominik Janošek střídal v 66.minutě a hru Plzně směrem dopředu výrazně oživil. Roman Hubník stále chybí.

Karviná doma proti Slavii uhrála remízu 0:0. Martin Vlachovský se tentokrát nedostal ani na lavičku mezi náhradníky.

Vítkovice otočily utkání proti Vyšehradu a po 6-ti gólové přestřelce nakonec uhráli první 3 body. Utkání skončilo 4:2. Lukáš Buchvaldek nastoupil v základní sestavě a odehrál 1.poločas.

Fotbalisté Jihlavy i přes neproměněnou penaltu porazili Třinec 1:0 a se 7 body se tak posunula do čela tabulky. K vítězství svého týmu pomohl také Jakub Rezek, který odehrál 86.minut.

FK Baník Sokolov prohrál na domácí půdě se Zbrojovkou Brno 0:2. Ondřej Štursa po delší pauze kvůli zranění poprvé nastoupil za svůj nový tým, když střídal v 76.minutě.