Tréninky si užívám, říká nováček Vlachovský

Osmnáctiletý odchovanec MFK Karviná Martin Vlachovský zažívá podařené období. Kvalitními podzimními výkony v dorostenecké lize si totiž řekl o pozvánku k zimní přípravě s prvoligovým A-týmem.

Jako kapitán šel příkladem! Ve čtrnácti podzimních zápasech (dohrávka se Spartou je na programu koncem února) si připsal šest gólů a sedm gólových přihrávek. Aspekty jako forma a celkový přístup k fotbalu mu v zimě zaslouženě zajistily místo v kabině karvinského áčka.


Ovšem vůbec první trénink s A-týmem to na začátku roku 2019 pro Vlachovského nebyl. Už na podzim nakoukl mezi ostřílenější spoluhráče. "Absolvoval jsem asi tři tréninky. Možná i proto jsem to měl teď jednodušší a nebyl tolik nervózní. Moc si to zatím užívám a sbírám cenné zkušenosti," řekl s úsměvem Martin Vlachovský.

Při zmínce o podzimu v dorostenecké lize v něm převažují smíšené pocity. "Začátek jsme měli výborný, ale potom jsme nezvládli zápasy, které jsme zvládnout měli. Nasadili jsme si asi vysokou laťku a postupně šly naše výkony dolů, navíc jsme nebyli moc produktivní. Věřím ale, že jaro bude dobré," podotkl osmnáctiletý ofenzivní fotbalista.

O tom, že se v lednu nezapojí do přípravy s dorostem, nýbrž s A-týmem, se dozvěděl zhruba v polovině prosince. "Tréninky mě baví, všechno děláme s míčem a zábavnou formou. Je to samozřejmě náročné, ale užívám si to. To samé v tělocvičně, kde absolvujeme různá cvičení. Kondiční trenér Marek Chrobák za námi na podzim docházel i na tréninky dorostu, takže super," uvedl Martin Vlachovský.

A jaké plány a cíle má karvinský odchovanec pro následující měsíce? "Zvládnout v pohodě jarní část dorostenecké ligy. Kdybychom hráli uprostřed tabulky, tak budeme spokojení. A další cíle? Postupně se seznamovat s dospělým fotbalem a propracovat se do A-týmu. To je sen asi každého mladého hráče," uzavřel Vlachovský.


https://www.mfkkarvina.cz/clanek.asp?id=Treninky-si-uzivamrika-novacek-Vlachovsky-5605