Baví nás to, říká Kalvach o drilu pod Guľou. Mluvil i o společném snídání

Na podzim patřil Lukáš Kalvach ke klíčovým postavám Viktorie pod trenérem Pavlem Vrbou a to samé by mělo platit i na jaře po nástupu slovenského stratéga Adriána Guľy. "Sžíváme se s novým systémem, ještě na tom zapracujeme a určitě si to sedne," uvedl středopolař po remíze 0:0 v přípravném zápase s Viktorií Žižkov. Druhá parta Plzně pak roznesla rovněž druholigový Sokolov jednoznačně 6:0.

Jak zápas se Žižkovem hodnotíte?"Vstoupili jsme do něj celkem dobře, dařila se nám i rozehrávka zezadu, kdy se nám povedlo z toho párkrát vyjet. Akorát jsme některé situace pak vpředu nedohráli, zbytečně jsme to zabrzdili. V druhém poločase to bylo podobné, ale pak už jsme byli hodně rozházení a měli jsme tam mnoho ztrát, takže to bylo nahoru dolů a nemělo to ty parametry, které bychom asi chtěli."

Byla z toho remíza 0:0 s druholigovým soupeřem. Je v takovém případě výsledek důležitější než výkon?"Výsledek asi není úplně důležitý, i když do každého zápasu jdeme samozřejmě s tím, že chceme vyhrát. To nás mrzí. Ale sžíváme se s novým systémem, ve Španělsku nás čekají další čtyři zápasy, kde na tom ještě zapracujeme a určitě si to sedne."

V čem je to pro vás osobně nové?"V tom, že jsem hrál jako jediná šestka, jinak v tom žádná velká změna není."Čím to, že jste se proti Žižkovu neprosadili? Oproti sobotnímu zápasu s Ústím nad Labem (4:1) jste neměli ani moc šancí."Viktorka vápno dobře zavírala, když jsme překonali její úvodní vlnu, zbytečně jsme to zabrzdili nebo nedohráli. Žižkov byl ve vápně silný, proto jsme se neprosadili."

Je v těchto zápasech důležité se nezranit?"Ano, ale do zápasu nemůžu jít s tím, že bych na to myslel. Jestli to má přijít, tak to přijde. Ale samozřejmě je důležité, že jsme to všichni až na Chorase přežili a jsme zdraví."

Sám jste tam přitom měl moment, kdy jste se v bolestech skácel k zemi. Co se stalo?"Dosáhl jsem na míč, který mi podjel pod nohou, a roztáhl jsem si trochu v tříslech. Zabolelo mě to ale jen na okamžik, jinak jsem v pořádku."

Co na změny v přípravě, které přinesl nový trenér Adrián Guľa, říkáte?"Každý trenér má své metody, zkoušíme nový styl nebo snaží se nám pomoci s určitými variantami, které by nám mohly v lize sedět."

Spočívá největší změna ve vyšším postavení a napadání?"Určitě do nás asi nejvíc tlačí represink po ztrátě míče, chce po nás, abychom balon získali co nejvýš nebo donutili soupeře k dlouhému nákopu, protože vzadu máme sílu. Hraje se nám pak lehčeji."

Baví vás to víc než fotbal, který jste hráli na podzim?"Všichni se snažíme a určitě cítíme, že to dává smysl. Baví nás to a v pár okamžicích to v zápase tak i vypadalo. S každým trenérem přijde nová energie."

Jak vám vyhovují společné snídaně, které trenér zavedl?"Mně to nevadí, mám to rád. Dřív jsem snídal normálně doma, teď akorát vstanu a jdu rovnou na stadion. Snídaně jsou dobré, takže jsem spokojený. Máme to nachystané a kolik toho kdo sní, je už na něm."

Více na https://isport.blesk.cz/clanek/fotbal-1-liga-rocnik-2019-20/374719/bavi-nas-to-rika-kalvach-o-drilu-pod-gulou-mluvil-i-o-spolecnem-snidani.html

Nejnovější zprávy

RBR SportConsult a.s.
Na Míčánce 33
169 01 Praha 6