Hráči RBR SportConsult v 1.kole nového ročníku Fortuna ligy

Fotbalisté Plzně v úvodním kole nové sezóny doma porazili Olomouc 3:1. V základní sestavě Plzně se objevil Lukáš Kalvach, který také jako první ohrozil bývalé spoluhráče, jeho ránu Reichl ale s velkou námahou zneškodnil. K další velké šanci se pak Lukáš dostal v 86. minutě, kdy pouze nastřelil hlavu vybíhajícího brankáře Reichla. V průběhu utkání se navíc na Lukášovi dvěma "žlutými" zákroky vyfauloval olomoucký Jakub Yunis. Z jednoho z nich si Lukáš bohužel odnesl zlomeninu nosu. Dominik Janošek zůstal na lavičce mezi náhradníky. Roman Hubník kvůli zranění ze závěru uplynulé sezóny chyběl. V základní sestavě Olomouce nastoupil Jiří Texl. Radek Látal zůstal mezi náhradníky a Václav Jemelka kvůli silné angíně chyběl.

Opava si z Českých Budějovic odvezla výhru 1:0. Václav Juřena kvůli léčbě náznaků boreliózy již několik týdnů v sestavě SFC Opavy chybí.

Slovácko na Spartě vyhrálo 2:0 a porazilo tak Spartu podruhé za sebou. V předchozím vzájemném souboji v minulé sezóně zvítězilo doma 2:1. Na Letné se ale z výhry v lize radovalo úplně poprvé ve své historii. Jan Juroška nechyběl v základní sestavě a odehrál velmi kvalitní utkání. Jakub Rezek zůstal mezi náhradníky.

Nejnovější zprávy

RBR SportConsult a.s.
Na Míčánce 33
169 01 Praha 6