Trestňák jako od Neymara! Takový gól jsem ještě nedal, ale kazí ho výsledek, litoval plzeňský Kalvach

V Teplicích vykouzlil parádní gól z trestného kopu, z 28 metrů vymetl šibenici. Jenže záložník Plzně Lukáš Kalvach z něj po nedělním zápase neměl. Viktoria vedení neudržela, po brance domácího Hory uhrála na Stínadlech jen remízu (1:1). "Takový gól jsem ještě nedal. Jsem za něj rád, ale kazí to všechno konečný výsledek," povzdechl si Kalvach, jenž v létě přišel do Plzně z Olomouce.

Kalvach patří mezi světlé výjimky týmu, který se po výprasku na Olympiakosu (0:4) v předkole Ligy mistrů propadá. Herně i výsledkově. Přechodné vzepětí ve čtvrteční odvetě s Antverpami v boji o Evropskou ligu na tom nic nemění.

Na Stínadlech vstřelil Kalvach svůj ligový gól číslo tři. Ale místo toho, aby jeho branka dala Plzni klid, stal se pravý opak. Po přestávce Západočeši vyklidili hřiště.

"Přestali jsme hrát. Teplice začaly být aktivní, dorážely nás, vytvářely si šance. Přesto si myslím, že kdybychom vyřešili lépe některé akce, o výsledku bychom se vůbec nemuseli bavit. Teď se musíme soustředit na další zápas (doma s Opavou). Naše situace není pozitivní, nezbývá nic jiného než začít vítěznou sérii," podotkl Kalvach, který se nevymlouval na únavu ze čtvrtečního zápasu s Antverpami.

"Zápasy šly rychle za sebou, byli jsme na Teplice dobře připravení. Bohužel druhou půli jsme nezvládli, máme jen bod," litoval Kalvach. Viktoria se na Stínadlech představila už bez svého režiséra Patrika Hrošovského, který po vyřazení s Antverpami odcestoval za svým novým angažmá do belgického Genku.

Neúčast slovenského reprezentanta byla znát. Štafetu by po něm měli převzít Dominik Janošek nebo právě Kalvach. "S tím jsem také do Plzně přicházel, že budu rozdávat balony. Musím se s tím popasovat," dodal Kalvach.

https://www.sport.cz/fotbal/ceska-1-liga/clanek/1134255-trestnak-jako-od-neymara-takovy-gol-jsem-jeste-nedal-ale-kazi-ho-vysledek-litoval-plzensky-kalvach.html#article-artcl

Nejnovější zprávy

RBR SportConsult a.s.
Na Míčánce 33
169 01 Praha 6