Viktoria získala talentovaného záložníka Dominika Janoška

Další posilu hlásí mistrovská Viktoria Plzeň. Čtyřletý kontrakt s klubem podepsal talentovaný záložník Dominik Janošek, který přichází ze Slovácka. V Uherském Hradišti ale i nadále zůstává na hostování.

Záložník, který zítra oslaví dvacáté narozeniny, se již v utlém věku prosadil do nejvyšší české soutěže. První půlrok ročníku 2017/2018 strávil v kádru brněnské Zbrojovky, kde nastoupil do čtyř duelů. Výrazněji se prosadil na jaře v kádru Slovácka - odehrál celkem 741 minut, když naskočil do 10 utkání.

Dominik Janošek nastupuje také za mládežnické výběry České republiky, odehrál například i jedno utkání za kategorii U21. Na západě Čech nyní podepsal čtyřletou smlouvu, prozatím ale bude působit na hostování v kádru Slovácka.

"Dominik je velice perspektivní a talentovaný fotbalista, takže jsme rádi, že ho můžeme přivítat ve Viktorii. Pro jeho fotbalový růst bude nejlepší, aby pravidelně nastupoval v nejvyšší soutěži, takže letní přípravu a sezonu začne ještě v dresu Slovácka, my jej však budeme detailně sledovat. Věřím, že v budoucnu bude pevným členem našeho kádru," okomentoval přestup Adolf Šádek, generální manažer klubu.

"Zájem Viktorie o Dominika nás velmi potěšil. Má předpoklady pro to, aby v budoucnu hrál v týmu důležitou roli. Zároveň jsme rádi, že se oba kluby domluvily a hráč bude moci v nejbližších měsících svou kariéru rozvíjet a sbírat další ligové zkušenosti na Slovácku," dodal Roman Brulík z agentury RBR Sport Consult, která fotbalistu zastupuje.

Zítra oslavíš 20. narozeniny, dnes podepisuješ smlouvu s Viktorkou. Je to takový předčasný dárek?"Určitě! Je to pro mě pocta. Plzeň vyhrála titul. Přestupuji do nejlepšího mužstva, takže si toho ohromně vážím. Před rokem jsem o tom ani nesnil."

Jak probíhala jednání s Viktorkou?"Bylo to docela rychlé. Skončila sezona, byl jsem v mládežnické reprezentaci, pak byla dovolená... Ale já mám vynikající agenty, ti to za mě domluvili a teď jsem tady, za což jsem šťastný."

Zatím ale budeš hostovat na Slovácku. Budeš mít o to větší motivaci se ukázat?"Určitě. Sice jsem nyní hráčem Plzně, ale budu ještě hrát za Slovácko, kde budu maximálně pracovat, abych se prosadil do sestavy a podával co nejlepší výkony."

První zkušenosti s ligou si získal v Brně, na jaře si poté více nastupoval v kádru Slovácka. Jaké to byly zkušenosti prosadit se do ligy v 19 letech?"Neuvěřitelné. První start byl za Brno právě proti Slovácku, důvěru mi dal trenér Roman Pivarník. Sice jsem odehrál jen minutu, ale první start je první start."

Hraješ i za mládežnické reprezentace. Co to pro tebe znamená?"Mít na prsou lvíčka je pocta pro každého fotbalistu, já rozhodně nejsem výjimkou. Každého startu za národní tým v jakékoliv kategorii si velmi vážím."

Když hrálo Slovácko na závěr jarní části v Plzni (remíza 1:1), odehrál jsi celé utkání... Pamatuješ si ho?"Moc dobře si to pamatuji, byl to docela kolotoč (smích). Ale uhráli jsme zde bod, skvěle nás tu podržel vynikající brankář Heča. Pamatuji si tu atmosféru, byla skvělá, stadion nádherný... Už se na to moc těším."

https://www.fcviktoria.cz/clanek.asp?id=Viktoria-ziskala-talentovaneho-zaloznika-Dominika-Janoska-12876

Nejnovější zprávy

RBR SportConsult a.s.
Na Míčánce 33
169 01 Praha 6