Zraněného Davida Pavelku nahradil v nominaci reprezentace Lukáš Kalvach

Zraněného defenzivního záložníka Davida Pavelku nahradil v nominaci české fotbalové reprezentace Lukáš Kalvach. Plzeňský středopolař už v národním týmu byl, a to na posledním zářijovém srazu.

České mužstvo čekají kvalifikační zápas o postup na mistrovství Evropy proti Anglii a přípravné utkání proti Severnímu Irsku.

Pavelka si v sobotním zápase turecké ligy poranil koleno. Kvůli zdravotním problémům vynechal už zářijová utkání. Pozvánku do národního týmu tedy znovu dostal Kalvach. Ten si ve Viktorii Plzeň v této sezoně udržuje vysokou výkonnost.

"O tom, že zranění Davida Pavelky je vážné, a nebude tak moci na sraz národního týmu dorazit, jsme se dozvěděli v sobotu večer. Volba tak padla na Lukáše Kalvacha, který byl v nominaci už při minulém srazu právě za zraněného Davida Pavelku. Trenéři ho sledují dlouhodobě, v plzeňském dresu předvádí dobré výkony, a navíc už atmosféru národního týmu zažil, takže to pro něj nebude úplné nové. Jsme si jistí, že je to správná volba," uvedl manažer reprezentace Libor Sionko.

Kalvach v září do kvalifikačních zápasů nenastoupil, a tak na první starty za reprezentaci čeká. V mládežnických výběrech odehrál dvě utkání v kategorii U20 a čtrnáct duelů v kategorii U19.

Český tým nastoupí v očekávaném zápase proti Anglii v pátek 11. října od 20:45 v Sinobo Stadium (Eden; domácí stadion Slavie). Severní Irsko vyzve o tři dny později v pondělí 14. října od 19 hodin v Generali Areně (Letná; domácí stadion Sparty). Vstupenky na oba zápasy jsou k dostání na webu www.vstupenkyfotbal.cz.

https://repre.fotbal.cz/zraneneho-davida-pavelku-nahradil-v-nominaci-reprezentace-lukas-kalvach/a11225

Nejnovější zprávy

RBR SportConsult a.s.
Na Míčánce 33
169 01 Praha 6