Hra o Hlavatého. Dvě nabídky na stole, Pardubice čekají. Probudí se velká „S“?

Žádané zboží z Pardubic stále ještě neví, na kterou adresu bude doručeno. Elegán i pracant středu pole Michal Hlavatý má dvě konkrétní nabídky, v obou případech je s nimi srozuměn.

Hra o Hlavatého. Dvě nabídky na stole, Pardubice čekají. Probudí se velká „S“?

Současný zaměstnavatel však stále vyčkává, zda se neozve jedno z velkých S, z čehož by samozřejmě profitoval mnohem výrazněji.

V zimě ustoupil od osobních cílů. Pochopil, že je potřeba, aby zůstal v červenobílém klubu, pomohl mu k záchraně. Byl zásadní hráč, hlavní opora. A tak neodešel do jiného týmu vyznávajícího stejné barvy.

Pětadvacetiletý Michal Hlavatý byl srozuměn s tím, když Pardubice odmítly nabídku Slavie pro svého lídra. „Vzal jsem to,“ vzpomíná. Tehdy vznikla dohoda, že v létě nebudou Východočeši šikulovi bránit.

Nejprve však musel pomoci k záchraně, což se podařilo definitivně potvrdit v neděli výhrou 4:0 nad Karvinou, k níž záložník přispěl dvěma asistencemi. Týden předtím pak byl hvězdou dalšího klíčového utkání s Českými Budějovice - vítězství 3:2 stvořil dvěma zásahy.

„Záchrana byla to nejdůležitější. Nedovedl jsem si představit, že by se to nepodařilo,“ dokázal, že mu klub i město přirostly k srdci. „Myslím si, že Michal udělal pro záchranu Pardubic opravdu maximum a že nyní nastává ten správný moment pro jeho transfer za dalšími výzvami. Spoléháme na dohodu, kterou v únoru s vedením klubu uzavřel a která by mu měla umožnit tento krok učinit,“ řekl hráčův agent Roman Brulík.

Produktivitu, jež byla jeho asi jediným záporem (ne výška se nepočítá), nakonec vyšvihl na velmi slušných deset bodů - čtyři branky plus šest přihrávek. Proto bylo jasné, že se trvalý zájem změní v ještě větší rozruch.

Jako první poslal přímý dotaz Liberec. Poté se zapojil do hry Baník, jehož současná nabídka (15 milionů) by měla být vyšší. A také pro hráče jsou podmínky nastaveny na příznivější úrovni než v případě Slovanu.

Nicméně Hlavatý je přístupný oběma možnostem. „Každopádně by to pro mě byl posun,“ netají. „Baník je velký klub, má ohromnou fanouškovskou základnu,“ vypočítává. „V Liberci se zase rozjíždí projekt s novým majitelem panem Kaniou. I to je pro mě lákavé,“ doplňuje.

Pro severočeskou cestu hovoří ještě jeden podstatný fakt. K mančaftu přechází z Pardubic trenér Radoslav Kováč, s nímž je Hlavatý na jedné vlně. Spolupráce jim seděla poslední dva roky, ani jeden by se nebránil jejímu pokračování.

Zdálo by se, že si stačí vybrat, samozřejmě přihlédnout k přání hráče, které je (mělo by být) vždy primární a obchod uzavřít. Přesto jde vše pozvolna.

Zaprvé ještě neskončila sezona, Pardubičtí se s ní rozloučí sobotním utkání na Bohemians, v němž už o nic nepůjde, oba celky mají jistotu udržení. Zadruhé se čeká, jestli se probudí doposud spící obři.

Jak už bylo řečeno, Slavia měla o Hlavatého zájem v zimě, interes ostatně potvrdil i trenér Jindřich Trpišovský: „Máme ho v seznamu delší dobu, je to podobný typ jako Petr Ševčík. Míša má takový pozdější vývoj, jak jsou někteří hráči akcelerovaní, tak k jeho rozkvětu teprve dochází a bude docházet a na téhle úrovni bude hrát hodně dlouho.“

Sparta se poslední dny soustředí na oslavy a na finále poháru, ale Hlavatého má každopádně vysoko na seznamu pro střed pole. Mezi tuzemskými plejery dokonce nejvýše. Navíc se jí zranil tahoun Kaan Kairinen, jenž může kvůli zlomenému kotníku absentovat i několik měsíců.

Pro Pardubice by byl obchod s nejbohatšími značkami samozřejmě lukrativnější. Proto otálejí. Jenže přímé otázky z Prahy zatím na východ nedoletěly…

 

Hlavatý ve F:L 2023/24

Zápasy: 33

Minuty: 3023

Góly: 4

Asistence: 6

Střely na zápas/na bránu: 1,61/38,9 %

xG (očekávané góly)/na zápas: 6,22/0,19

Přihrávky na zápas/úspěšné: 36,86/76,6 %

Nahrávky do šestnáctky na zápas/úspěšné: 3,42/48,7 %

Nahrávky do finální třetiny/úspěšné: 5,63/62,4 %

Driblinky na zápas/úspěšné: 1,34/54,2 %

Defenzivní souboje na zápas/úspěšné: 6,22/52,2 %

Zachycené míče na zápas: 2,56

Faulován na zápas: 2,38

Zdroj: Wyscout


Zdroj: https://isport.blesk.cz/clanek/fotbal-1-liga-rocnik-2023-24/447742/hra-o-hlavateho-dve-nabidky-na-stole-pardubice-cekaji-probudi-se-velka-s.html

Nejnovější zprávy

RBR SportConsult a.s.
Na Míčánce 33
169 01 Praha 6