Kosek už se do Edenu vracet nebude a je rád, že mu končí maraton hostování. Nově patří této druholigové adrese...

Ve čtvrtek 19. května oslavil levý obránce či záložník Daniel Kosek jednadvacáté narozeniny. Zhruba o týden později přestoupil z SK Slavia Praha do FC MAS Táborsko, kde poslední půlrok ve druhé lize hostoval.

Táborsko tak získalo do svých řad mládežnického reprezentanta, který v národních barvách nastupoval až do kategorie U20. Kosek ve své kariéře hostoval v Liberci, Bohemians i v Brně. V Táborsku podepsal smlouvu do 30. 6. 2024.

"Moje bezprostřední reakce po přestupu do Táborska je taková, že jsem spokojen. Jsem rád, že to tak dopadlo. Slavia má aktuálně jiné plány, do kterých nemusím zapadat. Svůj přestup vnímám tak, že jsem přišel do klubu, který mě může posunout dál v mé kariéře. Táborsko má pověst, že dobře pracuje s mladými hráči a umí je připravit pro první ligu. Netajím se, že je to můj cíl. Táborsko mi přes mého manažera představilo svoje plány. Proto jsem do toho šel," uvedl fotbalista, k jehož přednostem patří dynamika. 


Ředitel FC MAS Táborsko Martin Vozábal vyzdvihl kvality Daniela Koska. "Je to levonohý hráč a těch je, jak známo, málo. Daniel má ideální věk a odpovídající potenciál. Jsme rádi, že se stal naším kmenovým hráčem," prohlásil ostřílený funkcionář.

Kosek si pochvaluje uplynulý půlrok, kdy v Táborsku hostoval. "Vše proběhlo, jak jsem si to představoval. Pokud jsem nebyl vykartovaný, vesměs jsem nastupoval v základní sestavě. Za tuto důvěru chci Táborsku poděkovat," doplnil hráč, který vnímá přestup jako impulz - zlepšovat se, zdokonalit svou hru, být více platný. 


"Také jsem rád, že se zbavím hostovaček, není úplně dobré si neustále zvykat na nový tým, nové prostředí. V Táboře mě kabina přijala velmi dobře, je tu skvělá parta," přidal mladík.

Jak už zaznělo, rodák z Pardubic se stále cítí být slávistou. Věří, že by se do Edenu jednou mohl i vrátit. "Je mi 21 let, kariéru mám před sebou. Doufám, že se i díky přestupu do Táborska jednou posunu do ligových pater. Teď udělám vše pro to, abych v Táborsku hrál dobře, abych sympatickému jihočeskému klubu pomohl. Uplynulý půlrok byl z mé strany takový opatrnější, teď bych chtěl brát odpovědnost za výsledky Táborska více na sebe, stát se oporou mužstva," uzavřel Kosek, který se už těší na osvědčenou spolupráci na levé straně s dalším exslávistou v modrobílém dresu Lubošem Tusjakem.

https://www.efotbal.cz/clanek-228358-Kosek-uz-se-do-Edenu-vracet-nebude-a-je-rad-ze-mu-konci-maraton-hostovani-Nove-patri-teto-druholigov.html

Nejnovější zprávy

RBR SportConsult a.s.
Na Míčánce 33
169 01 Praha 6