Plzeň láká talent z Olomouce! Rád bych tam šel, přiznává Kalvach

Život se mu může obrátit vzhůru nohama. Ještě loni kopal druhou ligu na stadionku v táborském lese, nyní o Lukáše Kalvacha stojí mistrovská Plzeň, která se za 22letého fotbalistu podle informací iSport.cz chystá nabídnout částku okolo 20 milionů korun.

Nemotá se vám z takového životního skoku hlava?
"Je to možná až vtipné, co? Sezona se nadmíru vydařila a teď přišla obrovská šance, kterou bych rád využil. Když jsem se o zájmu Plzně dozvěděl, byl jsem hrozně moc šťastný. Kéž by to vyšlo, byl by to obrovský krok dopředu. Dostat se do takového fotbalu, přičichnout k Lize mistrů, o tom všichni kluci sní. Byla by škoda, kdyby se to nepodařilo."

Věřil byste si po jediném roce v lize na takovou výzvu?
"Proč ne? Konkurence je tam velká, jsou tam skvělí hráči, ale myslím, že jsem teď určitou kvalitu prokázal. Rozhodně bych se toho nebál."

Vaší výhodou může být, že Plzeň nepočítá s Chorvatem Živuličem, takže v kádru nemá klasického defenzivního záložníka. Na jejím zájmu nic nezměnil ani příchod Slováka Procházky.
"Přesně tak, jsou tam odlišní hráči než já. Pokud by pan trenér Vrba potřeboval někoho defenzivnějšího, mohl bych se mu hodit. Zápasů, kdy bude i Plzeň muset hrát trochu defenzivněji, určitě taky bude dost. Tak mi to naznačoval i pan Brulík, můj manažer."

Podle vedení Sigmy by vám však přestup momentálně v kariéře uškodil. Už byste neměl takovou důvěru trenéra.
"Asi bych neměl takovou důvěru jako v Sigmě, protože jsem tam ještě nebyl. Ale byl by to krok dopředu, moje chuť se prosadit je velká. Nevidím to jako problém. Hraju fotbal proto, abych se posouval výš. Sigmě vděčím za hodně, mám ji rád, ale když je šance udělat takový krok..."

A asi by byl rád i váš kamarád Tomáš Chorý, že?
"S Chorasem jsem se potkal na svatbě Plši (Jakuba Plška). Říkal mi, že se o tom v Plzni štěbetá a že mi tam drží místo. Byl by určitě rád, odmala jsme spolu hrávali a bylo by fajn v tom pokračovat. Navíc když mám od něj jenom kladné informace. Moc si to tam vychvaluje, získal titul, takže všechno prý super." (úsměv)

Ale neříkejte, že by se vám po tom, co jste v Olomouci dokázali, odcházelo snadno...
"Jasně... S klukama jsme to uhráli, je tady skvělá parta a budou minimálně dva zápasy Evropské ligy. Jenže ta chuť zkusit velký fotbal je vyšší, asi bych se za tím neotáčel. Nechci být nějaký skeptik, ale taková sezona už se nemusí opakovat. A pak už třeba ani zájem o hráče nebude."

Krouží kolem vás ještě někdo?
"O nikom dalším nevím."

Další parťák z vašeho ročníku 1995, Václav Jemelka, je premiérově v nároďáku. Že by další laťka?
"Džema už tam je, to je skvělé. Reprezentace je další lákadlo, třeba jednou..."

Zdroj: https://isport.blesk.cz/clanek/fotbal-1-liga-rocnik-2017-18/336674/plzen-laka-talent-z-olomouce-rad-bych-tam-sel-priznava-kalvach.html

Nejnovější zprávy

RBR SportConsult a.s.
Na Míčánce 33
169 01 Praha 6