VÁCLAV JEMELKA: UŽ SE TĚŠÍM, AŽ ZAŽIJU FANOUŠKY VIKTORKY JAKO HRÁČ PLZNĚ

Dlouho očekávaná posila konečně dorazila! Václav Jemelka se ve čtvrtek definitivně stal hráčem Viktorie Plzeň a ze svého přestupu měl obrovskou radost. "Jsem strašně rád, že se to dotáhlo do úspěšného konce a můžu tady být," řekl to a mnohem víc v prvním rozhovoru pro klubový web.

Vašku, vítej v Plzni! Máš po prohlídce stadionu, tak jaké jsou tvoje první dojmy?"Dojmy jsou fantastické! Tenhle stadion mám rád, vždycky se mi tady hrálo dobře i se Sigmou a už se těším, až tu vyběhnu jako hráč Viktorie."

Jsi rád, že už se všechno uzavřelo? Přeci jen, dlouhou dobu se o tom spekulovalo..."Jasně. Jsem strašně rád, že se to dotáhlo do úspěšného konce a můžu tady být. Už se těším, až si s kluky zatrénuju a spadne ze mě taková ta nejistota, protože jsem do poslední chvíli nevěděl, jestli tady budu."

Až poprvé přijdeš do kabiny, tak tam uvidíš spoustu známých hráčů, že?"Jasně, i tohle byl dobrý důvod vybrat si Viktorii, znám tu spoustu kluků. S Kalvim jsme chodili do třídy, s Chorasem a s Pilkou jsme spolu hráli, s dalšími jsme se potkali v reprezentaci... Těším se na ně a doufám, že to bude v pohodě."

Ty jsi normálně hrál, takže se dá říct, že jsi ihned připraven naskočit do zápasu, když tě bude trenér potřebovat třeba hned v sobotu?"Jojo. První dvě kola jsem odehrál normálně, v přípravě sice tolik ne, ale myslím si, že v nějaké zápasové kondici jsem. Trénoval jsem bez omezení, takže si myslím, že jsem připraven."

Jaká je pro tebe největší motivace v dresu Viktorky?"Samozřejmě Liga mistrů je obrovská motivace, ale také to hrát o přední příčky a o titul. Jsem rád, že o to můžu zabojovat a mám možnost hrát o ty nejvyšší mety."

Už jsi měl možnost mluvit s trenérem Michalem Bílkem?"Ano, trenér mi volal a zájem z jeho strany byl velký. Velice si toho vážím. Musím říct, že na mě během telefonátů udělal dojem. Moc mě potěšilo, že má o mě takový zájem."

Už jsi říkal, že se ti v Plzni vždycky hrálo dobře, tak jak se těšíš na fanoušky? Je něco, co bys jim vzkázal?"Samozřejmě se na ně těším. Sice se mi tady hrálo dobře, ale většinou jsme odtud se Sigmou neodvezli žádné body. Fanouškům bych chtěl vzkázat, aby chodili v co největším počtu, což tady chodí a fandili tak, jak fandí, protože jsou skvělí. Těším se, až to zažiju na vlastní kůži jako hráč Viktorky."

https://www.fcviktoria.cz/clanek.asp?id=Vaclav-Jemelka-Uz-se-tesim-az-zaziju-fanousky-Viktorky-jako-hrac-Plzne-15319

Nejnovější zprávy

RBR SportConsult a.s.
Na Míčánce 33
169 01 Praha 6