„Tohle je nejšťastnější den roku“, říká kapitán FC Viktoria Plzeň Roman Hubník

Roman Hubník po sobotní výhře nad Teplicemi 2:1, která jeho týmu FC Viktoria Plzeň zajistila již 5.mistrovský titul za posledních 8 let, odpovídal na otázky novinářů.

Jak vám je, když jste kolo před koncem soutěže získali titul?

"Všichni jsme rádi, že jsme poslední krok zvládli. Zápasem a oslavami na stadionu to nekončí, doufám, že pojedeme až do rána. Už jen proto, že tenhle titul je speciální. Tohle je nejšťastnější den roku."

Speciální je titul tím, že máte v kapse vstupenku do Ligy mistrů?

"Přesně tak. Věděli jsme, že ji máme jistou, a i tohle nás před Teplicemi motivovalo. Liga mistrů byl náš cíl, který jsme si splnili. Je fajn, že se nemusíme prokousávat přes předkola, jdeme rovnou do skupiny. Taky dobře víme, že pro spoustu z nás to může být poslední šance si Ligu mistrů zahrát."

Věděli jste, že Slavia prohrávala o poločase s Jabloncem 0:3?

"Já měl informaci o výsledku ze Slavie až v 90. minutě, kdy jsem se šel občerstvit na lavičku. Za stavu 2:1, když daly Teplice gól, to ve mně vřelo. Možná bych byl klidnější, kdybych o Slavii věděl dřív."

Jaro z vaší strany nebylo ideální. Chybělo vám i štěstí, které jste v nějakých zápasech měli na podzim?

"V prvním jarním zápase jsme uhráli remízu 0:0 v Olomouci a mysleli jsme si, že je to pro nás plusový bod. Jenže pak jsme doma prohráli s Jihlavou a už to jelo: jakmile přestáváte zvládat v hlavě, nejdou vám ani nohy. Kdybychom v Olomouci vyhráli, třeba bychom měli titul už na konci dubna. Jenže to jsou jen kdyby, stačí se podívat do Ligy mistrů. Barcelona vypadla už ve čtvrtfinále a Real prošel do finále s odřenýma ušima. Ale ano, jaro nás nepotkalo v ideální formě."

Přitom na podzim jste ztratili jen dva body...

"...a všichni jste psali, že máme titul. Jenže pořád před námi zůstávalo čtrnáct zápasů, můžete ztratit body i s týmy ze spodku tabulky. Hrajete třicet mačů a každý musíte zvládnout: správně se koncentrovat, ustát tlak a uspět. Moc si vážím, že jsme všechno tohle zvládli a skončili úplně nejvýš. Vychutnáme si oslavy a pak hurá do Ligy mistrů."

Slavíte s Plzní čtvrtý titul. Je pro vás něčím speciální?

"Vážím si každého titulu, je to výjimečná věc. Když jsem se před chvílí bavil s Chorasem (útočníkem Tomášem Chorým, který v Plzni zažívá první titul), říkal jsem mu: Tohle bys doma v Olomouci asi nezažil. Já tady seděl před dvěma lety a myslel jsem si, že to je možná můj poslední titul. Mám obrovskou radost, že teď můžu slavit další."

Navíc se můžete těšit na Ligu mistrů. Koho si přejete do skupiny? "Real? Bayern? Barcelona? Jsem v klidu, los nám někoho přidělí. A teď promiňte, vyrážíme za fanoušky na náměstí."

Nejnovější zprávy

RBR SportConsult a.s.
Na Míčánce 33
169 01 Praha 6