Kalvach na radaru CSKA, opustí Plzeň? Klub našlapuje kolem náhrady

Je to tu zas, jako skoro každé přestupové období. Nejhodnotnější hráč Plzně Lukáš Kalvach je opět spojován s přestupem do zahraničí, konkrétně do CSKA Moskva. "Lukášovo jméno běhá ve vícero klubech," potvrzuje záložníkův agent Roman Brulík s tím, že odchod je nicméně pravděpodobnější až v létě. Jak vypadá aktuální situace v kádru českého vicemistra se dozvíte v placené části pro iSport Premium.

V létě projevilo zájem o Lukáše Kalvacha Dynamo Moskva, teď se na pětadvacetiletého reprezentanta zaměřil jiný velkoklub z ruské metropole. Podle serveru metaratings.ru o služby plzeňského záložníka stojí CSKA, pro které byl původně první volbou Neta Lavi z Maccabi Haifa. Jenže tento transfer neklapl, a tak moskevský klub pracuje na dalších variantách: jednou z nich je údajně vedle Kalvacha ještě Maďar Ádám Nagy z Bristolu City.

"Z Ruska zájem o Lukáše evidujeme, ale zatím je to ve fázi spekulací. Nemám k tomu nic konkrétního," říká Roman Brulík z agentury RBR SportConsult zastupující právě Kalvacha. "Rusové se navíc nyní připravují na největší svátky, přestupový trh se rozběhne až po nich," připomíná pravoslavné Vánoce, které vycházejí na čtvrtek 7. ledna.

Nejde však jen o Rusko, Kalvacha sledují i v dalších zemích.

"V datových analýzách totiž vychází Lukáš výborně," upozorňuje Brulík. "Proto jeho jméno běhá po vícero klubech. Něco jsme řešili během prosince, šlo o zajímavý klub ze severu Evropy. Kontakty jsme měli i z Itálie a Belgie," vypočítává.

Kalvach je momentálně nejhodnotnějším hráčem Plzně. Server transfermarkt.de nedávno aktualizoval jeho cenu ze dvou a půl na tři miliony eur, tedy 80 milionů korun. A Viktoria by za něj určitě ráda získala ještě víc, minimálně sto milionů korun. Což samozřejmě případná přestupová jednání ve složité covidové době komplikuje.

"Během ledna se může něco dít, ale osobně vidím Lukášův možný přestup spíš k létu," připouští proto Brulík. S vedením Viktorie má nadstandardní vztahy, čili nehrozí, že by transfer nějak hrotil a tlačil na sílu. "Probíráme vše ve shodě a perspektivě pro hráče i klub. Pokud by byla nabídka zajímavá, věřím, že by debata na toto téma mohla být," říká opatrně.

Jako vhodnou náhradu za Kalvacha si vicemistr vytipoval Kamsa Maru z Liberce. Zatím však kolem guinejského čahouna jen nesměle našlapuje, do skutečných jednání se ještě nepustil.

Mnohem aktuálnější totiž ve Štruncových sadech je korekce kádru, který díky navrátilcům z hostování a posunutí talentovaných hráčů z akademie nyní čítá dvacet osm jmen.

A to je zkrátka moc.

"Do začátku ligy určitě někdo odejde. Týkat by se to mohlo až pěti hráčů, protože dvacet jich do pole stačí," říká dobře informovaný zdroj deníku Sport. Jde o sportovní i ekonomické pohnutky. Někteří jedinci totiž touží po větším herním vytížení a klub ušetří podstatné peníze za jejich výplaty.

První na ráně jsou letní posily Filip Kaša a Matěj Hybš, kteří se zatím i vinou zdravotních problémů v novém působišti vůbec neprosadili. O stopera Kašu má podle informací deníku Sport zájem Mladá Boleslav.

Další zadák Luděk Pernica a záložník Tomáš Hořava zase nemohou být ve svém věku spokojeni s pozicí věčných náhradníků. Ta je vzhledem k jejich kariérám až nedůstojná.

A oživit potřebuje i Ondřej Mihálik, který se v červenomodrých barvách ne a ne chytit. I z toho důvodu, že většinou nastupuje na křídle a ne na hrotu útoku, kde dostávají přednost Zdeněk Ondrášek a Jean-David Beauguel. Už před sezonou o Mihálika stál Baník Ostrava, není vyloučeno, že se oba kluby k jednání vrátí.Plzeňskou kabinu podle všeho čeká řádný průvan.

https://isport.blesk.cz/galerie/fotbal-1-liga-rocnik-2020-21/435946/kalvach-na-radaru-cska-opusti-plzen-klub-naslapuje-kolem-nahrady?foto=4

Nejnovější zprávy

RBR SportConsult a.s.
Na Míčánce 33
169 01 Praha 6