Jsem Hradečák, doufám, že ze stadionu uděláme tvrz, věří Daniel Horák

Daniel Horák je aktuálně hráčem, který v nové Malšovické aréně vstřelil nejvíce branek. Prosadil se zde už dvakrát. V utkání se Ševci pečetil výhru Votroků, když po šikovné přihrávce Ladislava Krejčího zvýšil na 2:0.

Jsem Hradečák, doufám, že ze stadionu uděláme tvrz, věří Daniel Horák

Odpor Zlína tak definitivně zlomil, svěřenci Jozefa Webera mohli oslavit druhý plnohodnotný příděl bodů.

Dane, po čtrnácti dnech druhé vítězství a druhý gól v nové aréně. To zní přímo fantasticky…

Tohle se mi těžko popisuje (dojatý úsměv). Jsem Hradečák, je to pro mě hodně emotivní a jsem hrozně rád, že nám to doma takhle šlape. Doufám, že ze stadionu uděláme nedobytnou tvrz.

Na Baníku to nebylo ideální utkání, jenže nyní jste se zase vykoupili…

Myslím si, že v Ostravě to nebylo dobré jak po týmové, tak i po mé osobní stránce. Nebyl to dobrý zápas a o to víc jsem teď rád, že jsme to doma zvládli.

Tentokrát to bylo trochu jiné než před čtrnácti dny s Dynamem. Ševci byli hodně zalezlí, jak složité bylo dobývat jejich obranu?

Určitě to bylo hodně odlišné. Zlín hraje trošku jiným stylem než Budějovice, byl to hodně těžký zápas, ale o to víc si cením toho, že jsme dokázali vyhrát.

Fanoušci? Náš dvanáctý hráč

Jak důležitá byla branka Adama Gabriela na konci prvního poločasu?

Byla naprosto zásadní. Tyhle góly do šatny jsou klíčové, protože pak do druhé půle jdete v úplně jiné situaci. Hodně nám to pomohlo, to je bez debaty.

Ve druhé půli Zlín prostřídal, dostal na hřiště pohyblivé hráče. Chvílemi měl i více ze hry…

Ano, měl menší převahu, ale my chtěli hrát na rychlé brejky. Je jasné, že tým, který vede, se zaměří trochu víc na obranu a soupeř pak musí dobývat jeho defenzivu.

Pomohla vám v utkání skvělá kulisa, která zde byla?

Rozhodně, měli jsme tu fantastickou podporu. Chtěl bych fanouškům moc poděkovat za to, že chodí v takovém počtu a jsou naším dvanáctým hráčem.

Krejda? Technický typ. Věděl jsem, že mi přihraje

Tvoje branka padla po dobré práci Ládi Krejčího a tvém perfektním náběhu…

Trenér po mně chce, abych útok ze své pozice doplňoval. Říká mi, že odtamtud budu dávat spoustu gólů a zatím mi to vychází (směje se).

Trenér Weber chválil tvůj přístup na tiskovce. Ocenil, jak bojuješ o sestavu. Taková pochvala potěší, že?

Určitě. Samozřejmě jsem byl trochu zklamaný z toho, že jsem nebyl v základu a chtěl jsem trenérovi ukázat, že na to prostě mám. Ještě chci říct, že za gól jsem samozřejmě také rád.

Byl sis jistý tím, že ti Láďa Krejčí pošle balón?

Skoro ano, protože Krejda je takový technický hráč, který radši přihraje, než aby sám střílel, takže jsem tušil, že mi to dá a gólman Zlína byl až ve druhé části branky, přední tyč byla volná, tak jsem to tam dal a naštěstí z toho byl gól.

Zdroj: https://www.fchk.cz/clanek.asp?id=Jsem-Hradecak-doufam-ze-ze-stadionu-udelame-tvrz-veri-Daniel-Horak-5929

Nejnovější zprávy

RBR SportConsult a.s.
Na Míčánce 33
169 01 Praha 6