Hráči RBR SportConsult v české reprezentaci v říjnovém reprezentačním termínu

Pro utkání českých reprezentačních výběrů v rámci říjnového termínu se objevili v nominacích 4 hráči agentury RBR SportConsult.

Lukáš Kalvach (FC Viktoria Plzeň) poprvé nastoupil v dresu A-týmu české reprezentace v přátelském utkání proti Severnímu Irsku. Sestavě, které byl součástí, se první poločas nevydařil a skončil výsledkem 0:3. Nakonec naše reprezentace prohrála 2:3.

Dvě remízy z domácích utkání má za sebou v kvalifikaci na ME také tým ČR U21. Dominik Janošek (FC Viktoria Plzeň) v prvním utkání proti Řecku nastoupil v 60.minutě za stavu 0:1 a svým aktivním výkonem přispěl ke konečné remíze 1:1. V druhém utkání proti Skotsku na svém domovském stadionu v Uherském Hradišti vyběhl na trávník od 1.minuty. Ani jeho velmi dobrý výkon bohužel nepomohl týmu k lepšímu výsledku než k bezgólové remíze. V tomto utkání strávil Dominik na hřišti celých 90 minut.

Svou premiéru v dresu ČR U20 má za sebou také Daniel Horák (AC Sparta Praha). K dodatečné nominaci do týmu mu pomohly jeho dosavadní velmi dobré výkonu v B-týmu AC Sparta Praha v ČFL. Dan si tak měl možnost vyzkoušet svoje schopnosti v kvalitní soutěži Elite Tournament. Nejdříve nastoupil od 70. minuty ve Švýcarsku (konečný výsledek 1:1). Pár minut strávil na hřišti také při historickém vítězství naší reprezentace U20 nad stejně starými hráči Anglie, které naši hráči v Peterboroughu porazili 3:0.

Pozici jedničky týmu ČR U19 potvrdil Jakub Markovič (SK Slavia Praha), který odchytal všechna 3 utkání kvalifikační skupiny o postup na ME, která se uskutečnila v Opavě. Po dvou utkáních bez obdrženého gólu (San Marino 6:0, Ázerbajdžán 4:0) v boji s Norskem o 1.místo ve skupině přispěl několika výbornými zákroky ke konečné remíze 1:1. Náš tým tak svoji kvalifikační skupinu vyhrál a zajistil si tak lepší nasazení do další části kvalifikace, která proběhne na jaře roku 2020.

Všem reprezentantům z naší agentury přinesl uplynulý reprezentační termín nejen řadu nových zkušeností, ale určitě také motivaci do další tvrdé práce.