Jakub Markovič podepsal smlouvu do roku 2024

Jakub Markovič během letní přípravy prorazil do A-týmu a nyní spojil svoji budoucnost se Slavií podpisem smlouvy s platností do roku 2024.

Jakub Markovič zaujal v posledních měsících svými výkony trenérský štáb natolik, že si během letní přípravy vysloužil i start z A-tým, jehož je od této sezony součástí. Nyní navíc Slavia podepsala s talentovaným gólmanem smlouvu až do roku 2024.

Bezprostřední reakcí osmnáctiletého gólmana po podpisu smlouvy byla vděčnost za důvěru, kterou do něj Slavia v podobě nového dlouhodobého kontraktu vložila. "Jsem rád a vážím si toho, že jsem podepsal novou smlouvu a že mi Slavia věří natolik, aby mi dala takovou dlouhou smlouvu."

Obratem však dodává, že se nechce svým rychlým kariérním postupem nechat unést. "Samozřejmě z jednoho hlediska to vnímám tak, že je to pro mě super posun vpřed. Na druhou stranu chci být nohama na zemi. Nechci například vůči svým vrstevníkům působit nějak povýšeně," říká gólman sešívaných.

Ve Slavii Jakub Markovič působí už od svých patnácti let a přestupu do Edenu rozhodně nelituje. "Příchod do Slavie byl jednoznačně správným rozhodnutím a posunem vpřed. Konzultovali jsme to se spoustou lidí a myslím si, že to byl nejlepší krok, který jsem mohl v tu chvíli udělat."

Obdobně prodloužení smlouvy vnímal i Roman Brulík, předseda představenstva společnosti RBR SportConsult, která Jakuba Markoviče zastupuje. "Jsme velice rádi, že nás Slavia oslovila s nabídkou prodloužení smlouvy pro Jakuba Markoviče. Tím, že je smlouva pětiletá, se potvrzuje, že rozhodnutí jít před více než dvěma lety bylo správné. Velmi si vážíme toho, co tu za tu dobu mohl, co se týče sportovní přípravy, absolvovat. Všechno jde tak, jak má jít ke spokojenosti jeho rodičů, spokojenosti jeho samotného i nás. Proto jsme neviděli žádný důvod v této spolupráci nepokračovat. Zároveň bych chtěl říct, že si velice vážíme práce trenérského týmu Slavie a zejména tedy práce pana Kostelníka, který se Jakubovi více než dva roky věnoval. V minulém roce si ho přebrali pan Černý s panem Kolářem a funguje to výborně, proto jsme rádi, že v tom můžeme pokračovat."

Dosavadní spolupráci s Radkem Černým a Štěpánem Kolářem si sám Jakub Markovič velmi pochvaluje. "Kromě jiného mi hodně pomáhají nasát atmosféru celého klubu. Tím pádem se mi i daří na hřišti. Za to jsem rád. Je skvělé, že jsou ve dvou, protože se nám mohou hodně věnovat. Doteď jsem měl jenom jednoho trenéra gólmanů. Ten byl také super, ale teď díky tomu, že jsou dva, se mi můžou věnovat mnohem víc. Vše, co potřebuji, řešíme hodně individuálně. Vycházíme spolu dobře."

Ohledně svého vytížení v začínající sezoně má už jistou představu. "Už jsme se s trenéry bavili, jak to zhruba bude. Měl bych primárně chytat za B-tým a hrát mládežnickou Ligu mistrů. Kdykoliv se ale může stát cokoliv a musím být připravený. Chci hlavně pomoct co nejvíc týmu. O to jde."

Trenér gólmanů Radek Černý se podělil o to, jak se Jakub Markovič ve Slavii před více než dvěma lety ocitl a jaký za tu dobu udělal výkonnostní posun. "Když odešel Jaroš do Liverpoolu, tak jsme hledali náhradu do dorostu a vybrali jsme jeho. Za dobu, co přišel do akademie, s námi už několikrát odcestoval na soustředění. Až teď na třetím soustředění jsme se rozhodli, že ho využijeme jako normálního člena A-týmu. Každý gólman roste s tím, jak trénuje. Jeho největší devízou je obrovská rychlost a sebevědomí. Na hřišti působí sebevědomě, nebojí se," hodnotí svého svěřence.

Bývalý slávistický gólman zdůrazňuje, že je zvláště u brankářů důležité, aby nabídnutou šancí nepohrdli. "Jeho budoucnost bude záležet hlavně na něm, protože to, že se stal členem A-týmu, je jenom první krok. Bude samozřejmě důležité, aby svou šanci využil, pokud ji dostane. Kvalita na hřišti je rozhodující."

Zároveň však Radek Černý věří, že Markovičovi v progresu významně pomůže i herní praxe v B-týmu, který bude od letošní sezony hrát ČFL. "Pro mladého brankáře není jednoduché, aby šel hrát rovnou za A-tým Slavie. Je to složitější, ale věříme, že mu k tomu může pomoct B-tým. Pokud by mohl B-tým v blízké budoucnosti postoupit do druhé ligy, bylo by to ještě lepší, ale i tak je pro něj chlapský fotbal ve třetí lize lepší než juniorská liga," je přesvědčen Černý.

Co říct měl k podpisu smlouvy Jakuba Markoviče přirozeně i hlavní trenér Jindřich Trpišovský. "Markovič je zářným příkladem toho, jak je možné se to A-týmu dostat, a hlavně toho, jak je možné se změnit. Když srovnám Jakuba nyní a před rokem a půl, tak je to úplně jiný brankář. Byl s námi i během loňské zimy, kdy s námi absolvoval kempy, ale jeho cesta do A-týmu byla tehdy ještě hodně daleká. Musím říct, že za ten půlrok zaznamenal obrovský vzestup. Myslím si, že se hodně změnil i v přístupu. Ukázalo mu to, co je potřeba k tomu, aby v A-týmu byl. Musím říct, že byl velkým a příjemným překvapením celé letní přípravy. Jak jsme se v zimě ještě rozhodli pro Kuciho, abychom měli třetího, zkušeného gólmana, tak v tuhle chvíli už Jakub dokázal, že je na úrovni našeho brankářského týmu. Jeho výkonnost byla jedním z důvodů, proč jsme žádného brankáře vlastně už nepřiváděli. On nám svojí výkonností ukázal, že tu máme velmi dobrého brankáře."

https://www.slavia.cz/clanek.asp?id=16744

Nejnovější zprávy

RBR SportConsult a.s.
Na Míčánce 33
169 01 Praha 6