Místo Hostouně jel na San Siro. A teď má Markovič už druhou ligovou nulu

Ve fotbalové lize odchytal dva celé zápasy, ale ještě nedostal gól. Mladý brankář Jakub Markovič hájil loni v srpnu branku Slavie proti Bohemians při vítězství 4:0, teď se mezi tyče vrátil v nedělním duelu s Jabloncem a jeho tým slavil výhru stejné výše. Odvážnou hrou daleko před brankou i dobrou rozehrávkou osmnáctiletý mladík ukázal, že je dobrým žákem slávistické jedničky Ondřeje Koláře.

Do rozehrávky na vlastní polovině se ve Slavii velmi často zapojuje i muž v brankářském dresu. Ondřej Kolář je v téhle disciplíně perfektní. Neváhá říkat si o míč, přenášet hru zleva doprava, a když to je nutné, dá si i souboj muže proti muži a protivníka obehraje třeba kličkou.

Ale čekali byste to od osmnáctiletého mladíka, který má v klubu pozici brankářské trojky? Neděle ukázala, že i Jakub Markovič by mohl být výborným následovníkem vychvalovaného reprezentanta.

"Jakub je na tom nejlépe v brankářských reflexech a chytání střel, ale to dnes nemohl předvést. Neřešil žádnou těžkou střelu, přesto podal velice dobrý výkon," konstatoval trenér Jindřich Trpišovský.

Markovič dostal v lize druhou šanci. Debutoval loni v srpnu, když v utkání s Bohemians skoro celá základní sestava odpočívala mezi klíčovými zápasy o Ligu mistrů s Kluží. Byl jen měsíc plnoletý, ale ligu zvládl bez problémů.

Odměnou mu byla Liga mistrů. V juniorské verzi této soutěže odchytal dvojzápasy s Barcelonou a Dortmundem, v duelech s Interem Milán byl dokonce nominovaný k zápasům áčka a seděl na lavičce náhradníků. V září tak místo utkání B-týmu v ČFL ve středočeské Hostouni mířil na slavné milánské San Siro, s juniorkou Slavie zase zažil vítězství v Barceloně.

Přerovského odchovance přetáhli slávisté z Olomouce, už když mu bylo patnáct let. A už tehdy se psalo o jeho velkém talentu a příslibu do budoucna. "Teď jen potvrzuje, co si o něm myslíme, že to je hodně talentovaný brankář," řekl Trpišovský.

"Musím vyzdvihnout naše trenéry brankářů, kteří se o něj hodně starají. Pracují na tom, aby se zlepšil nejen v chytání, ale i v činnostech, které potřebujeme v zakládání útoků, ve hře za obranou a hře nohama," pokračoval trenér.

Proti Jablonci tyto dovednosti dokázal uplatnit lépe než při debutu ve vršovickém derby. V neděli si ve druhé půli už troufl i na kličku, kterou obehrál svého jabloneckého vrstevníka Velicha a rozehrál útočnou akci.

"Mně osobně se jeho výkon moc líbil. Zachoval klid v těžkých situacích, hrál dobře za obranou, četl hru, dvakrát byl rychle z branky, stáhl nějaké centry a hrál i velice dobře nohama," vypočítával Trpišovský.

Zdroj: https://www.idnes.cz/fotbal/prvni-liga/jakub-markovic-slavia-jablonec.A200629_001528_fotbal_ber

Nejnovější zprávy

RBR SportConsult a.s.
Na Míčánce 33
169 01 Praha 6