Fotbalista Jemelka nezapomněl na Uničov. Sigma pomohla i ústavu v Pasece

Na Uničov, kde má pořád spoustu přátel a také rodinu, nezapomněl v těžkých chvílích obránce olomoucké Sigmy Václav Jemelka. Prvoligový fotbalový obránce se začal pídit po možnostech pomoci prakticky hned po oznámení, že Uničov, Litovel a dalších 19 obcí bylo kvůli šíření koronaviru uzavřeno. Se spoluhráči a realizačním týmem ale organizoval i další pomoc pro Odborný léčebný ústav v Pasece.

"Zpočátku, když jsme se s přítelkyní dozvěděli o uzavření oblasti, kde máme rodiny a kamarády, tak jsme byli hodně překvapení. Naštěstí jsme rychle zjistili, že jsou všichni v pořádku a mají celkem vše potřebné, tak přišlo uklidnění," líčil Jemelka.

Přesto se brzy spojil s představiteli Uničova, včetně starosty Radka Vincoura. "Ujistil mě, že materiálních prostředků mají dostatek, tak jsme se nakonec dohodli na nějaké finanční pomoci," prozradil obránce, který ale s omluvou nechtěl hovořit, jakou částkou Uničovu přispěl.

"Pro všechny je to neznámá situace. Nikdo samozřejmě nic takového nezažil. Věřím ale, že společně to zvládneme," dodal.

Vedle pomoci uzavřenému Uničovu rozjeli fotbalisté Sigmy i další bohulibou akci. Hanáci podpořili Odborný léčebný ústav v Pasece.

"Vybrali jsme mezi sebou peníze. A rád můžu říct, že se zapojili nejen hráči, ale i realizační tým a další zaměstnanci klubu. Spousta kluků přišla s vlastními a dalšími nápady. Byla to opravdu společná práce celé Sigmy," uvedl Jemelka.

Desinfekce i křížovky

Sanatorium v Pasece leží těsně za hranicemi uzavřené oblasti. Poskytuje rehabilitační služby, tamní personál se stará i dlouhodobě nemocné. V Pasece se po svých dvou operacích před časem léčil také nejvěrnější fanoušek Sigmy pan Svatopluk Hudec, který před několika dny ve věku nedožitých 90 let zemřel.

"Podařilo se pořídit třeba desinfekci, ale také křížovky, kterými se mohou klienti ústavu zabavit, něco máme i pro sestřičky," osvětlil Jemelka.

"Za pomoc vděčíme panu Grézlovi a jeho firmě Haryservis, kontakty zprostředkoval taky Zdeněk Zukal. Poděkovat si zaslouží i ředitel prodejny Makra pan Fajkus, který se nám snažil vyjít vstříc," řekl obránce, který už před časem nakoukl i do národního týmu.

Pomoc od fotbalistů do Paseky dorazila ve čtvrtek. Osobně ji s Václavem Jemelkou přivezl jeho spoluhráč Tomáš Zahradníček. "Všechno jsem museli důkladně konzultovat po stránce hygieny s paní ředitelkou. Pravidla předání věcí byla poměrně přísná. Je to logické, protože starší lidé jsou v této době nejohroženější skupinou a nikdo nechce riskovat nějaké zavlečení nákazy," dodal Jemelka.

Zdroj: https://olomoucky.denik.cz/fotbal_region/fotbalista-jemelka-nezapomnel-na-unicov-sigma-pomohla-i-ustavu-v-pasece-20200326.html

Nejnovější zprávy

RBR SportConsult a.s.
Na Míčánce 33
169 01 Praha 6