Gólmanská rošáda ve Slavii: přichází Stejskal, mladý Markovič jde hostovat

Fotbalová Slavia si s Mladou Boleslaví vyměnila brankáře. Do Edenu přichází na půlroční hostování s opcí třiadvacetiletý Jan Stejskal, opačným směrem míří Jakub Markovič.

Devatenáctiletý Markovič bude v novém klubu také působit do zimy, do Mladé Boleslavi jej Slavia půjčuje bez opce.

"Rozhodli jsme se pro tento krok kvůli tomu, aby nadějný Markovič měl větší šanci poprat se o ligové herní vytížení. V áčku má jasnou pozici Ondřej Kolář a Jakub přichází do věku, kdy by měl získávat herní praxi. Věříme, že v Mladé Boleslavi o ni úspěšně zabojuje a že ho hostování posune," vysvětluje tah sportovní ředitel Jiří Bílek pro klubový web.

Markovič přišel do Prahy v patnácti letech z Olomouce, kde byl v neděli a v pondělí coby součást improvizovaného reprezentačního týmu pro duel Ligy národů se Skotskem. Ve Slavii platí za velký talent, učí se od Koláře a má dva ligové starty, v obou utkáních s Jabloncem a Bohemians udržel čisté konto.

Stejskal je ročník 1997, mládežnický reprezentant, odchovanec Hradce Králové. V nejvyšší soutěži debutoval předloni v květnu v dresu Mladé Boleslavi, během uplynulé sezony za ni odchytal třináct zápasů.

"Štípl jsem se, jestli je to pravda," přiznal Stejskal, když měl popsat moment, kdy se dozvěděl o zájmu Slavie. "Je to největší klub v Česku, velkoklub, navíc teď hraje výborně v Evropě. Neodmítá se, vůbec jsem se nerozmýšlel."

V Edenu pochopitelně bude v brankářské hierarchii až za Ondřejem Kolářem, neotřesitelnou jedničkou, stabilní oporou týmu. Reprezentant s výbornou kopací technikou a nový rekordman v počtu vychytaných nul v ligové sezoně (23) je v hledáčku evropských klubů a počítá se s tím, že už ve Slavii dlouho nevydrží. Už v zimě neuspělo francouzské Nice s nabídkou 400 milionů korun.

"Chceme, aby Markovič posbíral více startů v lize, protože tady by jich asi mnoho nedostal. Na Stejskala jsme měli dlouhodobé reference, už ho nějakou dobu sledujeme společně s jedním dalším gólmanem. V budoucnu budeme muset brankářskou situaci řešit," uvedl trenér brankářů Štěpán Kolář.

"Uvidíme, jak se povede Markymu hostování, jak bude vypadat Honza u nás. V zimě si pak situaci vyhodnotíme," dodal.

Zdroj: https://www.idnes.cz/fotbal/prvni-liga/slavia-praha-mlada-boleslav-jan-stejskal-jakub-markovic-hostovani.A200909_150138_fotbal_vp2

Nejnovější zprávy

RBR SportConsult a.s.
Na Míčánce 33
169 01 Praha 6