Poctivý kluk. Charakter. Jemelka ukázal fair play a sklidil chválu

Hrálo se vypjaté derby mezi hostující Sigmou Olomouc a ostravským Baníkem, běžela třicátá minuta. Vyrovnanou bitvu v mrazivém počasí mohl rozhodnout každý detail. Přesto zůstalo místo i pro fair play.

Z voleje domácí Ondřej Šašinka a možná jen teč olomouckého obránce Václava Jemelky zabránila gólu. Sudí Královec ji nepostřehl, Jemelka však jeho verdikt opravil a daroval Ostravským roh.

"Chviličku jsem zaváhal, ale jasně mě to trefilo. Bylo to ale trochu těžké rozhodování," přiznal Jemelka.

Kdybychom z té situace dostali gól, tak by v klubu asi nepochválili," věděl.

Možná řeknete, že je to jenom roh, jenže Sigmě to v sezoně nejde podle představ, potřebuje každý bod a tento moment ji mohl pořádně srazit.Nesrazil a utkání skončilo 0:0. A Jemelkovi situaci nikdo nevyčítal.

"Někdo by mohl nadávat, kdybychom dostali gól, ale je to fair play, tak to má být. Venca je hodný a poctivý kluk. Bylo to z jeho strany super," prohlásil zkušený brankář Hanáků Miloš Buchta.

"Ukazuje to na charakter hráče i celého mužstva, když v tak vypjaté chvíli dokáže přiznat soupeři roh," doplnil trenér Sigmy Václav Jílek.

Jemelka mohl dokonce za pár desítek vteřin skórovat na druhé straně.

"Byla škoda, že to nevyšlo, mohlo se to hezky otočit," usmál se olomoucký stoper.

Karma si ale na Baník neměla důvod zasednout. V zápase se totiž jako férový chlap zachoval i jeho obránce Patrizio Stronati, jenž pro změnu přiznal roh pro Sigmu.

S morálkou v českém fotbale to aspoň na hřištích zase není tak špatné, co říkáte?

Zdroj: https://olomoucky.denik.cz/fotbal-prvni-liga/poctivy-kluk-charakter-jemelka-ukazal-fair-play-a-sklidil-chvalu-20181216.html

Nejnovější zprávy

RBR SportConsult a.s.
Na Míčánce 33
169 01 Praha 6