Premiérový titul. Doma má ale Kalvach co dohánět, jeho snoubenka má totiž o dva víc

Užívá si první titul v kariéře. Záložník fotbalové Plzně Lukáš Kalvach se ale bude muset ještě hodně činit, aby dohnal svoji nastávající manželku. Bývalá prvoligová volejbalistka Darina Košická má totiž tituly hned tři.

Lukáš Kalvach (vpravo) s útočníkem Plzně Tomášem Chorým pózují u poháru pro vítěze české ligy.Foto: FCVP/Martin Skála

Článek

"Jsem rád, že mám aspoň jeden titul, že jsem se jí aspoň trochu přiblížil," culí se Kalvach. Mistryní volejbalové ligy se stala Darina Košická s Prostějovem a dvakrát s Olomoucí Ještě větší manko má Kalvach v domácím poháru. Zatímco on na první triumf v MOL Cupu čeká, jeho snoubenka má čtyři.

"Klidně bych jí i rád překonal. Ale vyhrát ligu je nesmírně těžké, nepodaří se to pokaždé. My se kvůli tomu nijak nešpičkujeme. Je moc ráda, že jsem mohl titul taky zažít. Mám v ní velkou oporu," podotýká Kalvach, který dělá radost také svému dědovi, Jiřímu Vítovi, legendě olomoucké Sigmy. "Je srdcem sigmák, ale říká, že od mého přestupu do Viktorky je i malý Plzeňák," říká Kalvach.

Poprvé ve své kariéře zažil mistrovské oslavy. Byly naprosto nečekané, o to bouřlivější. "Užil jsem si je opravdu moc. Takhle nějak jsem si je představoval, když jsem snil o tom, že jednou vyhraju ligu. Jsem hrozně rád, že se nám to s Plzní povedlo. A že jsme si mohli oslavy užít společně s fanoušky. Měl jsem pár chvilek, kdy jsem byl docela naměkko. Ale celkově převládala euforie, velká radost," podotýká 26letý záložník.

Věřil, že tým Viktorie má sílu. Nicméně, že z toho bude titul, úplně nečekal. "Věděl jsem, že se budeme rvát o přední příčky. Ale samozřejmě jsem si uvědomoval, že v konkurenci Slavie a Sparty to budeme mít hodně těžké. Jak jsme si připisovali vítězné zápasy, věřili jsme titulu čím dál víc, šli jsme za ním. Že ho můžeme získat jsem si pomyslel poprvé v polovině jara. Po remíze na Slavii jsem o něm už byl stoprocentně přesvědčený," tvrdí Kalvach.

V úvodu sezony ho však přibrzdilo nepříjemné zranění, stál přes dva měsíce. Návrat byl složitější než očekával. "První zápasy nebyly ideální, ale trenéři mě podrželi. Jsem rád, že jsem jim důvěru splatil výkony, že jsem byl pro tým přínosem," těší plzeňského záložníka, který se na jaře dostal do výborné formy. Dělá si proto naděje na návrat do reprezentace, kterou v první půlce června čekají čtyři duely Ligy národů A?

"Byl bych samozřejmě rád, kdybych dostal nominaci. Bylo by skvělé zahrát si proti Portugalcům nebo Španělům, kteří patří do světové špičky," sní Kalvach. Teď prožívá mistrovskou euforii. Není to ale tak dávno, kdy něco takového vypadalo byla utopie. Na jaře 2017 byl na hostování ve druholigovém Táborsku. Tehdejší sportovní ředitel Sigmy Ladislav Minář mu nevěřil. Dokonce se vsadil o karton šampaňského, že Kalvach hrát ligu nikdy nebude.

"Obavy, že se kariéra bude ubírat špatným směrem, jsem měl. Ale pořád jsem byl mladý, jednalo se o hostování. Pochopitelně jsem si nepředstavoval, že za pět let bude s Plzní slavit titul. A ohledně té sázky... Nevěřil mi ani trenér v béčku Sigmy. No a vidíte, teď je ze mě mistr ligy," směje se Kalvach.

https://www.sport.cz/clanek/fotbal-ceska-1-liga-premierovy-titul-doma-ma-ale-kalvach-co-dohanet-jeho-snoubenka-ma-totiz-o-dva-vic-3371593

Nejnovější zprávy

RBR SportConsult a.s.
Na Míčánce 33
169 01 Praha 6