Hráči RBR SportConsult v 5.kole nového ročníku Fortuna ligy a 4.kole Fortuna národní ligy

Fotbalisté Olomouce v 5.kole Fortuna ligy remizovali s Karvinou 1:1. Sigma sice měla většinu zápasu převahu a vypracovala si více šancí, v koncovce však propadla. Na konci 1.poločasu Kerbrův střílený centr usměrnil do branky Václav Jemelka a vstřelil tak svůj 1.ligový gól v sezóně. Jiří Texl a Radek Látal zůstali mezi náhradníky. Martin Vlachovský z Karviné nebyl ani v nominaci na utkání.

Plzeň doma prohrála se Slováckem 0:2 a na vedoucí Slavii po pěti kolech ztrácí tři body. Naopak Slovácko v Doosan aréně předvedlo, že jeho triumf na Letné v úvodním kole nebyl náhodný. Do utkání nastoupil od začátku za Viktorii Lukáš Kalvach, kterého v 74.minutě vystřídal Dominik Janošek. Roman Hubník i Jan Juroška zatím svým týmům stále pro zranění chybí.

Opava v Jablonci podlehla 1:2. Hosté si vytvářeli šance i ve 2.poločase v oslabení, bohužel jim ale chyběla koncovka. Václav Juřena do utkání nastoupil v 79.minutě a zaznamenal tak svůj 1. start v sezóně.

Jihlava na domácí půdě nakonec porazila Duklu 1:0. Souboj vedoucí Jihlavy proti třetí Dukle ale dlouho nenabízel žádné šance ani góly. Teprve až v 88. minutě padl první gól, který rozhodl o důležitých třech bodech pro domácí. Jakub Rezek do utkání nastoupil v základní sestavě.

Sokolov v Praze s Vyšehradem prohrál 1:2 a stále tak čeká na svou první letošní výhru. V průběhu 2.poločasu se po déle trvajícím zranění na hřiště dostal také Ondřej Štursa.

Fotbalisté Vítkovic si odváží porážku se Žižkovem 0:2. Lukáš Buchvaldek kvůli lehkému zranění kotníku nebyl ani na lavičce.