Jakub Markovič podepsal profesionální smlouvu s SK Slavia Praha

PRAHA - Brankář Jakub Markovič, který v březnu přestoupil do Slavie z olomoucké Sigmy, podepsal svůj první profesionální kontrakt. Dosud patnáctiletý gólman od svého příchodu do Slavie nastupuje za kategorii U17.

Reprezentant českého národního týmu do šestnácti let začal svou fotbalovou kariéru v Přerově, poté začal nastupovat za Sigmu Olomouc. Ve Slavii je dva měsíce: "Je to pro mě posun vpřed. Věřím, že je Slavia ta nejlepší volba," řekl bezprostředně po podpisu smlouvy Jakub Markovič.
Přesun z Olomouce do Prahy znamenal pro Jakuba také další změny: "V Praze zatím do školy nechodím, nastoupím tady až od druháku, první ročník dodělávám dálkově. Zatím to zvládám. Bydlím tady na internátu s klukama ze Slavie. Když jsem chytal v Olomouci, tak jsem se s rodinou taky moc neviděl, takže to pro mě moc nové není".
První pozitivní dojmy z přesunu do Slavie potvrdil také Roman Brulík z agentury RBR SportConsult, která Jakuba Markoviče zastupuje: "Kuba je ve Slavii dva měsíce, my to vnímáme tak, že je tady šťastný, o to nejvíce šlo jeho rodičům i naší agentuře. Myslím si, že i život v Praze ho hodně baví a že se tu cítí dobře. To je to nejvíce, díky tomu může i jeho kariéra jít hodně nahoru, protože když se člověk u toho necítí šťastný, tak je to o ničem," řekl Roman Brulík.
Roman Brulík má z prvních dvou měsíců Jakuba Markoviče ve Slavii skvělé pocity: "Za naši agenturu chci říci, že všechno, co jsme si s panem Krobem a vedením mládeže řekli, tak platí a v klubu funguje. Mezi to patří zejména zásadní věci jako ubytování, stravování nebo tréninková náplň. Především o další zkvalitnění tréninkové náplně nám při hráčově přesunu z Olomouce do Slavie šlo, to se splnilo a možná to i předčilo naše očekávání. Já bych rád speciálně vyzdvihl pana trenéra Petra Mikolandu, který opravdu Kubovi věnoval v prvních týdnech maximum času tak, aby si tady zvykl, za to mu moc děkujeme," pochválil fungování klubu zástupce agentury RBR SportConsult.